افزایش 48 برابری استفاده از دیتاهای مرکز تبادل اطلاعات کشور
به گفته وزیر ارتباطات
کد مطلب: 15063
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۹
 
وزیر ارتباطات گفت: از ابتدای فروردین‌ماه ۹۷ تاکنون استفاده از دیتاهای مرکز تبادل اطلاعات دولت موسوم به ان آی ایکس ۴۸ برابر شده است.
افزایش 48 برابری استفاده از دیتاهای مرکز تبادل اطلاعات کشور
 
 
Share/Save/Bookmark
وزیر ارتباطات گفت: از ابتدای فروردین‌ماه ۹۷ تاکنون استفاده از دیتاهای مرکز تبادل اطلاعات دولت موسوم به ان آی ایکس ۴۸ برابر شده است.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شامگاه سه‌شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نظام در سمنان با بیان اینکه از ابتدای فروردین‌ماه امسال مرکز تبادل اطلاعات یا ان‌آی‌ایکس دولت الکترونیک به‌طورجدی ارتقا یافته‌است، تأکید کرد: تعداد تبادل ارتباط این مرکز از دو میلیون مورد به حدود ۹۶ میلیون رسیده‌است.

وی با بیان اینکه این آمار نشان از ۴۸ برابر شدن حجم استفاده از دیتاهای سامانه ان‌آی‌ایکس می‌دهد، افزود: خوشبختانه تعداد دستگاه‌های متصل نیز رشد قابل‌توجه داشته‌اند. خوشبختانه توانسته‌ایم در راستای دولت الکترونیک گام‌های خوبی را طی سال جاری برداریم.  ۲۳ پروژه مصوب در این حوزه وجود دارد که باید تا سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد که یکی از مهم‌ترین آنها بحث سلامت است که در بابلسر طی دو هفته گذشته بازدیدهای اولیه انجام‌شده و پیشرفت‌های طرح پایلوت خوب بوده و با توجه به اینکه وزیر بهداشت رای اعتماد گرفته است، احتمالاً هفته آینده با وی سفری به کرمان در همین موضوع خواهیم داشت.

آذری جهرمی گفت: اتفاقاتی که در کرمان افتاده در این سفر مرور می‌شود و امیدواریم بتوانیم اقدامات اجرایی برای اینکه چهار استان کشور را به صورت کامل در جریان طرح سلامت الکترونیک قرار دهیم، صورت گیرد و امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه ۹۸ اقدامت این حوزه پیاده سازی شود.

وی افزود: حذف اسناد کاغذی از چرخه ادارات و ارائه خدمات مانند کارت هوشمند و کارت سوخت تحت عنوان پروژه‌های دولت الکترونیک رسیدگی می‌شوند. واقعیت این است که هرچند ما ۲۰ رتبه توانسته‌ایم در سطح دنیا ارتقا یابیم، اما با جایگاه مطلوب خودمان فاصله داریم حال آنکه ظرفیت دولت الکترونیک در کشور می‌تواند ۱۰ برابر شود لذا ما همه تلاش‌هایمان را صورت می‌دهیم.
مرجع : خبرگزاری مهر