پروژه رمزنگاری گوگل
کدگذاری داده‌ها در گوشی‌های اقتصادی
کد مطلب: 15069
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
 
گوگل امکان رمزنگاری سریع را به گوشی‌های اقتصادی می‌آورد.
کدگذاری داده‌ها در گوشی‌های اقتصادی
 
 
Share/Save/Bookmark
گوگل امکان رمزنگاری سریع را به گوشی‌های اقتصادی می‌آورد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گوگل با مشکل بزرگی رو به رو شده‌است مبنی بر اینکه گوشی‌های اقتصادی به‌دلیل  استفاده از پردازنده‌های ضعیف‌تر امکان رمزگذاری اطلاعات کاربران را ندارند. گوگل تلاش دارد تا این مشکل را حل کند و به همین دلیل پروژه رمزنگاری گوگل که تحت عنوان Adiantum‌ شناخته می‌شود تلاشی جدید از سوی این شرکت است تا امکان کدگذاری روی داده‌های کاربرانی که از گوشی‌های اقتصادی استفاده می‌کنند، فراهم شود.

با اینکه پردازنده‌های ARMv۸ از شتاب‌دهنده‌ سخت‌افزاری لازم برای انجام رمزگذاری‌های استاندارد AES پشتیبانی می‌کنند، اما پردازنده‌های ARMv۷ این توانایی را ندارند و به همین دلیل برای رمزگذاری داده‌ها کارایی کلی دستگاه را کاهش می‌دهند.

گوگل می‌گوید که توانسته‌است با ادغام دو روش رمزنگاری که یکی از آنها بر اساس ترافیک HTTPS است، بدون کاهش کارایی دستگاه و با امنیتی بالا به رمزگذاری روی داده‌ها بپردازد.

روش جدید رمزگذاری گوگل که آن را آدیانتوم نامیده‌است حداقل پنج‌برابر سریع‌تر از رمزگذاری به روش AES روی چیپ‌هایی به شمار می‌رود که از شتاب‌دهنده‌ سخت‌افزاری لازم برای رمزگذاری داده‌ها پشتیبانی نمی‌کنند. البته باید امید داشت که روش مورد استفاده توسط گوگل آن‌قدر قدرتمند باشد که به‌راحتی رمزگشایی نشود.

استفاده از آدیانتوم فقط در سیستم‌عامل اندروید Pie ممکن است و از طرفی تولیدکنندگان گوشی‌ها باید پشتیبانی از رمزگذاری کامل حافظه را در تلفن‌های خود فعال کرده‌باشند.
مرجع : تابناک