رتبه‌بندی جدید کشورها در حوزه امنیت سایبری
هند پانزدهمین کشور از نظر آلودگی بدافزاری است
کد مطلب: 15070
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۹
 
حدود ۲۰ درصد از رایانه‌ها و تلفن‌های همراه کشور هند به بدافزار آلوده‌اند.
هند پانزدهمین کشور از نظر آلودگی بدافزاری است
 
 
Share/Save/Bookmark
حدود ۲۰ درصد از رایانه‌ها و تلفن‌های همراه کشور هند به بدافزار آلوده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هند با آمار ۲۵ و ۲۱ درصدی آلودگی تلفن‌های همراه و رایانه‌ها به بدافزارهای گوناگون از میان ۶۰ کشور در رتبه پانزدهم قرار دارد. این گزارش، از سوی شرکت آماری کامپریتک (Comparitech)، انجام شده‌است و به مسائلی چون آمادگی برای حملات سایبری و قانون‌گذاری سایبری نیز، تأکید دارد.

کشور هند، در این تحلیل و آنالیز، فقط ۳۹ درصد امتیاز تعیین شده برای امنیت سایبری یک کشور را دریافت کرد. این در حالی است که چین و پاکستان، وضعیتی نسبتاً بدتر از هند دارند. ۲۵.۲۵ درصد تلفن‌های هوشمند و ۲۱.۸ رایانه‌های شخصی این کشور به نرم‌افزارهای مخرب، آلوده شده‌است.

این گزارش، ژاپن را امن‌ترین کشور جهان در زمینه تهدیدات سایبری برآورد کرده‌است. توکیو با سیاست‌گذاری مناسب و اتخاذ راهبرد کارآمد، موفق به کاهش قابل ملاحظه تهدیدات موجود شده است. آمارها حاکی از آن است که فقط ۱.۳۴ درصد تلفن‌های همراه و ۸ درصد رایانه‌های ژاپن، آلوده هستند.

ازجمله سایر کشورهای امن در این زمینه، می‌توان به فرانسه، کانادا، دانمارک و ایالات‌متحده اشاره کرد. از سوی دیگر، الجزیره، اندونزی، ویتنام، تانزانیا و ازبکستان نیز با ضعیف‌ترین آمار در انتهای رتبه‌بندی ۶۰ کشور یاد شده قرار دارند.
مرجع : سایبربان