مدیرعامل شرکت زیرساخت گفت
رشد چهاربرابری پیک استفاده از اینترنت در یک‌سال
کد مطلب: 15071
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶
 
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: پیک استفاده از اینترنت کشور در یک‌سال اخیر از حدود یک ترابیت به چهار ترابیت بر ثانیه رسیده‌است.
رشد چهاربرابری پیک استفاده از اینترنت در یک‌سال
 
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: پیک استفاده از اینترنت کشور در یک‌سال اخیر از حدود یک ترابیت به چهار ترابیت بر ثانیه رسیده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، صادق عباسی شاهکوه، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، با بیان اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت زمانی پایدار خواهدبود و با اطمینان خاطر به کار خود ادامه خواهد داد که دیدگاه مشتری‌گرایی، ایجاد شبکه پرظرفیت و باکیفیت در همه لایه‌های زیرساخت ارتباطی کشور رسوخ کند، ادامه داد: برای آنکه شرکت ارتباطات زیرساخت بهترین خدمات را ارائه دهد باید به خواسته‌ها و نیازهای مشتریان توجه کنیم و شبکه‌ای ایجاد کنیم که برای مشتریان ظرفیت و کیفیت بهتر ایجاد کند.

وی گفت: هسته اصلی شبکه ملی اطلاعات شبکه زیرساخت کشور است که متشکل از لایه فیبرنوری ۷۰ هزار کیلومتری است که روی آن یک شبکه انتقال ایجاد شده و به حدود ۲۵۰ نقطه سرویس‌دهی می‌کند. روی‌ این شبکه، یک شبکه IP داخلی است که در ۱۰۵ نقطه سرویس می‌دهد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر‌ساخت تاکید کرد: ما موظف هستیم که شبکه را به بهترین کیفیت نگهداری کنیم و در قسمتی که بخش خصوصی فعال است به رقابت نپردازیم و تنها به توسعه و ارائه خدمات به بخش خصوصی اقدام کنیم.

عباسی شاهکوه گفت: در یک‌سال گذشته ظرفیت شبکه انتقال کشور بیش از دوبرابر و ظرفیت شبکه IP داخلی بیش از سه‌برابر افزایش یافته‌است. از نظر پایداری شبکه نیز شاهد تغییرات عمده‌ای بوده‌ایم و پیک استفاده از اینترنت کشور از حدود کمتر از یک‌‌ ترابیت بر ثانیه به بالای ۴.۱ ترابیت بر ثانیه رسیده و این شبکه به‌خوبی توانسته سرویس بهتری به کاربران ارائه دهد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت خاطرنشان کرد: در بحث شبکه داخلی و اهداف شبکه ملی اطلاعات نیز ما در IXP (مرکز تبادل اطلاعات) حدود چهاربرابر رشد داشتیم. همچنین ظرفیت ترانزیت پهنای باند که در آبان سال گذشته ۲۵۰ گیگابیت بر ثانیه بود هم‌اکنون به ۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده و تا پایان سال به یک ترابیت بر ثانیه می‌رسد.
مرجع : خبرگزاری مهر