شناسایی بدافزار کیف پول مجازی در فروشگاه گوگل
کد مطلب: 15077
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲
 
بسیاری از کارشناسان امنیتی به تازگی دریافته‌اند که بدافزار جدیدی در پلتفرم فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور وجود دارد که ارزرمزهای موجود در کیف پول مجازی کاربران را به سرقت می‌برده‌است.
شناسایی بدافزار کیف پول مجازی در فروشگاه گوگل
 
 
Share/Save/Bookmark
بسیاری از کارشناسان امنیتی به تازگی دریافته‌اند که بدافزار جدیدی در پلتفرم فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور وجود دارد که ارزرمزهای موجود در کیف پول مجازی کاربران را به سرقت می‌برده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، به تازگی محققان فعال در حوزه امنیت سایبری عنوان کرده‌اند که هکرها و مجرمان سایبری با انتشار یک بدافزار جدید و خطرناک در پلتفرم فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور، حجم زیادی از ارز رمزهای دیجیتال استخراج شده کاربران را از کیف پول‌های مجازی به سرقت برده‌اند.

این کارشناسان که در حوزه امنیت سایبری فعالیت می‌کنند، دریافته‌اند که اپلیکیشنی در گوگل پلی استور منتشر شده و در دسترس کاربران گوشی‌های اندرویدی قرار گرفته‌است که به نظر می‌رسد یک برنامه کاربردی است، اما در واقع خود یک بدافزار است که ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده و استخراج شده کاربران را به سرقت می‌برد.

گفته می‌شود این بدافزار در پوشش یک اپلیکیشن تحت عنوان متا ماسک پنهان شده‌است، ولی در حقیقت به سرقت اطلاعات کاربران و همچنین نفوذ به حریم شخصی آنها می‌پرداخته‌است.

با اعلام این گزارش، به نظر می‌رسد که گوگل به منظور بررسی و مقابله با سرقت ارز رمزهای استخراج شده کاربران و نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به کیف پول‌های مجازی آنها این اپلیکیشن را از گوگل پلی استور حذف کرده‌است.

تمایز فاحشی که ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده با ارزهای معمولی جهانی دارند آن است که مبدا و مقصد مبادلات تجاری را نمایان نمی‌کنند و به همین خاطر است که دولت‌های بسیاری در سراسر جهان بر این باورند که افراد با استفاده از این ارز، می‌توانند به تجارت‌های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه و تجهیزات تروریستی و قاچاق دارو و مواد مخدر مبادرت ورزند.

در ماه‌های اخیر، حملات سایبری بسیاری به مراکز بزرگ استخراج و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال همچون کوین چک شد که به گفته تحلیلگران، به دلیل همین نفوذ بدافزارهای خطرناک بوده‌است و گفته شد هکرها موفق شدند ۵۳۲ میلیون دلار از سرمایه‌های این مرکز را به سرقت ببرند. در سال ۲۰۱۴ میلادی هم یکی دیگر از بزرگ‌ترین مراکز مبادلاتی بیت‌کوین در آن زمان، پس از آنکه ۴۵۰ میلیون دلار از سرمایه‌هایش را از دست داد، اعلام ورشکستگی کرد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا