چین امنیت سایبری خود را تقویت می‌کند
کد مطلب: 15080
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۴
 
سازمان‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی در چین که بیش از پنج دستگاه متصل به اینترنت در اختیار دارند تحت قانون جدید بازرسی دولت چین قرار می‌گیرند.
چین امنیت سایبری خود را تقویت می‌کند
 
 
Share/Save/Bookmark
سازمان‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی در چین که بیش از پنج دستگاه متصل به اینترنت در اختیار دارند تحت قانون جدید بازرسی دولت چین قرار می‌گیرند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مقررات جدید چین که در نوامبر گذشته با نام «قانون امنیت سایبری» ارائه شده‌است به سازمان‌های دولتی این کشور به‌صورت قانونی اجازه می‌دهد برای انجام بررسی‌های مربوط به کسب‌و‌کارها و عملیات‌های از راه دور مبتنی‌بر اینترنت فعالیت کنند و حتی طی آن بتوانند هرگونه اطلاعاتی را که مقامات دولتی چین در سیستم‌های بازرسی شده شناسایی می‌کنند کپی کرده و در زمان مناسب آنها را به اشتراک بگذارند.

طبق آخرین گزارش منتشر شده، هر سازمانی که خدمات مرتبط با اینترنت ارائه می‌دهد و بیش از پنج دستگاه متصل به اینترنت را در اختیار دارد تحت قانون جدید بازرسی دولت چین قرار می‌گیرد.

سازمان دولتی چین که وظیفه انجام این بازرسی‌ها را برعهده دارد در اصل «وزارت امنیت عمومی» (MPS) است. این مرکز در اصل همان سازمانی محسوب می‌شود که متولی راه‌اندای «فایروال بزرگ چین» نیز است و سیستم تشخیص چهره مبتنی بر شبکه دوربین‌های نظارتی را در سراسر این کشور راه‌اندازی کرده‌است.

مقامات وزارت امنیت عمومی چین از تاریخ اول نوامبر ۲۰۱۸ این قدرت جدید را به دست آوردند تا بتوانند در رایانه‌های مورد نظر خود بازرسی‌های مذکور را انجام دهند و این اتفاق در قالب مقررات جدید برای قانون امنیت سایبری چین ارایه شده است که نخستین بار سال ۲۰۱۷ میلادی به تصویب رسید.

مقررات جدید هم‌اکنون برای تقویت قانون امنیت سایبری چین ارائه شده‌است که سال ۲۰۱۷ میلادی به تصویب رسیده‌بود و مقامات چینی امکان داد تا بتوانند کدهای منبع مربوط به فناوری‌هایی که شرکت‌های خارجی در کشور چین ارائه می‌دهند را تحلیل کنند و از این طریق بتوانند تمامی آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری موجود را طی طرح بازبینی امنیتی ملی چین شناسایی کنند تا امنیت ملی این کشور برقرار شود.
مرجع : همکاران سیستم