انتشار چند به‌روز رسانی برای محصولات ادوب
کد مطلب: 15186
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
 
شرکت Adobe وصله امنیتی ماهانه ماه مارس ۲۰۱۹ را منتشر کرده‌است.
انتشار چند به‌روز رسانی برای محصولات ادوب
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت Adobe وصله امنیتی ماهانه ماه مارس ۲۰۱۹ را منتشر کرده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، این به‌روزرسانی‌ها، آسیب‌پذیری‌های اجرای کد دلخواه را در Photoshop و Digital Editions رفع می‌کند. این نوع آسیب‌پذیری در دسته بحرانی طبقه‌بندی می‌شود، زیرا مهاجمان را قادر به اجرای مجازی هر برنامه‌ای در محیط امنیتی کاربر هدف می‌کند. این امر ممکن است منجر به نصب بدافزار بدون اطلاع یا اجازه کاربر شود.

به‌روزرسانی‌های امنیتی برای Adobe Photoshop CC:  یک آسیب‌پذیری اجرای کد دلخواه را در Photoshop CC نسخه ۱۹,۱.۷ و نسخه‌های قبلی، همچنین نسخه ۲۰.۰.۲، نسخه های قبلی برای ویندوز و macOS حل می‌کند. آسیب‌پذیری‌های اجرای کد دلخواه در دسته بحرانی طبقه‌بندی می‌شوند، زیرا مهاجمین را قادر به اجرای دستورات در کامپیوتر هدف بدون اطلاع یا اجازه کاربر کند. این آسیب‌پذیری که با شناسه CVE-۲۰۱۹-۷۰۹۴ شناخته می‌شود، در Photoshop CC ۱۹,۱.۸ و Photoshop CC ۲۰.۰.۴ رفع شده‌است.
به‌روز‌رسانی‌های امنیتی برای Adobe Digital Editions: این به‌روزرسانی، آسیب‌پذیری اجرای کد دلخواه و افشای اطلاعات در Adobe Digital Editions را برای ویندوز رفع می‌کند. آسیب‌پذیری‌های اجرای کد دلخواه در دسته بحرانی طبقه‌بندی می‌شوند، زیرا مهاجمان را قادر به اجرای دستورات در کامپیوتر هدف بدون اطلاع یا اجازه کاربر‌ کند.

این آسیب‌پذیری‌ها با شناسه CVE-۲۰۱۹-۷۰۹۵ شناخته می‌شوند در نسخه‌ ۴,۵.۱۰.۱۸۶۰۴۸ رفع شده‌است.
مرجع : مرکز مدیریت راهبردی افتا