وزیر نیروهای مسلح انگلیس گفت:
حملات پیش‌دستانه سایبری، گزینه‌ای متمدنانه است
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 1519
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۱۹
 
نیک هاروی، وزیر نیروهای مسلح بریتانیا، روز یک‌شنبه، سوم ژوئن، گفت: حملات پیش‌دستانه سایبری که به منظور خنثی کردن «تهدیدهای احتمالی علیه امنیت ملی» انجام می‌شود «گزینه‌ای متمدنانه» است.
حملات پیش‌دستانه سایبری، گزینه‌ای متمدنانه است
 
 
Share/Save/Bookmark

نیک هاروی، وزیر نیروهای مسلح بریتانیا، سوم ژوئن گفت: حملات پیش‌دستانه سایبری که به منظور خنثی کردن «تهدیدهای احتمالی علیه امنیت ملی» انجام می‌شود «گزینه‌ای متمدنانه» است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت اطلاعات)، وی که در همایش «گفت‌وگوی امنیتی» در سنگاپور سخن می‌گفت در واکنش به گزارش‌هایی درمورد حملات سایبری احتمالی ایالات متحده علیه برنامه هسته‌ای ایران گفت: «جزئیاتش را نمی‌دانم و در مورد آن هم اظهارنظری نمی‌کنم.»

خبرگزاری فرانسه گزارش کرذه است که نیک هاروی که وزارتخانه او زیر نظر وزارت دفاع بریتانیا قرار دارد در عین حال اشاره کرده است: «اما چیزی که می‌توانم بگویم این است، اگر دولتی به این نتیجه رسید که به خاطر منافع ملی یا امنیت ملی به حریف خود ضربه ای بزند باید گفت که این گزینه‌ای متمدنانه‌است.»

براساس این گزارش، در ادامه گفتگو، پیتر گوردون مک‌کی، وزیر دفاع کانادا نیز با اظهار اینکه «باید آماده بود»، حملات سایبری پیش‌دستانه را «نوعی بیمه» توصیف کرد.

این گزارش می افزاید، پیش از این باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا، با به‌کارگیری استاکس‌نت، حملات سایبری به برنامه هسته‌ای ایران را شتاب بخشیده و حتی با وجود اینکه این ویروس در سال ۲۰۱۰ به طور اتفاقی وارد اینترنت شد در تصمیم او برای گسترش این حملات خللی وارد نیامده‌است.

دولت‌های ایالات متحده آمریکا و اسرائیل به طور علنی و آشکار دست داشتن در تهیه بدافزار «شعله آتش (فلیم)» را اعلام نکرده‌اند، ولی ژنرال «موشه یعالون» وزیر راهبردی و معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی، روی آوردن به جنگ سایبری را برای برخورد با برنامه هسته‌ای ایران «امری منطقی» دانسته بود.