هشدار پژوهشگران سایبری
فعالیت آشکار مجرمان سایبری در فیس‌بوک
کد مطلب: 15204
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
 
پژوهشگران سایبری درباره فعالیت آشکار ده‌ها گروه سایبری خلاف‌کار در فیس‌بوک به کاربران هشدار دادند.
فعالیت آشکار مجرمان سایبری در فیس‌بوک
 
 
Share/Save/Bookmark
پژوهشگران سایبری درباره فعالیت آشکار ده‌ها گروه سایبری خلاف‌کار در فیس‌بوک به کاربران هشدار دادند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، برای دومین‌بار در سال‌های اخیر، محققان از شناسایی ده‌ها گروه سایبری مجرم فعال در فیس‌بوک خبر داده‌اند که مدیران این شبکه اجتماعی در برابر فعالیت آنها هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند.

بررسی یادشده نشان می‌دهد که فیس‌بوک تمایلی به مقابله با جانیان سایبری ندارد و این مسئله را علی‌رغم هشدارهای متعدد هنوز جدی نگرفته‌است.

پژوهشگران موسسه سیسکو می‌گویند موفق به شناسایی ۷۴ گروه تبهکار در فیس‌بوک شده‌اند که در زمینه فروش اطلاعات کارت‌های اعتباری مسروقه، اطلاعات هویتی افراد، فهرست ایمیل برای ارسال هرزنامه، ابزار هک و دیگر فعالیت‌های خلاف‌کارانه اقدام می‌کنند.

گروه‌های یادشده در فیس‌بوک مخفی‌کاری نمی‌کنند و با اسامی مانند حرفه‌ای‌های ارسال هرزنامه یا حرفه‌ای‌های هک فعالیت می‌کنند و برخی از آنها بیش از ۳۸۵ هزار عضو دارند. یافتن این گروه‌ها با جست‌وجوی کلیدواژه‌های مرتبط نیز به‌سادگی ممکن است.

محققان سیسکو معتقدند با جست‌وجوی گسترده‌تر می‌توان گروه‌های خلاف‌کار بیشتری را نیز در فیس‌بوک یافت، اما این شرکت به چنین موضوعاتی اهمیت نمی‌دهد و لذا کاربران باید هوشیاری خود را در برخورد با این گروه‌ها حفظ کنند.
مرجع : خبرگزاری فارس