ایجاد قابلیت جدید در گوگل برای افزایش امنیت گوشی هوشمند
کد مطلب: 15226
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
 
با افزودن قابلیت جدیدی به گوگل، گوشی هوشمند تبدیل به یک کلید امنیتی فیزیکی می‌شود.
ایجاد قابلیت جدید در گوگل برای افزایش امنیت گوشی هوشمند
 
 
Share/Save/Bookmark
با افزودن قابلیت جدیدی به گوگل، گوشی هوشمند تبدیل به یک کلید امنیتی فیزیکی می‌شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گوگل اعلام کرد کاربران از این پس می‌توانند با بهره‌گیری از قابلیت جدیدی که به سرویس‌های مختلف گوگل اضافه شده‌است امنیت سایبری دستگاه و حساب‌های کاربری مورد استفاده خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرند. این بدان معناست که هر گوشی هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید ۷ و بالاتر از این پس می‌تواند به عنوان یک کلید امنیتی فیزیکی برای احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده شود و روش امن‌تری را برای کاربران موبایل و رایانه به منظور ورود به برنامه و سرویس‌های مختلف گوگل به ارمغان بیاورد.

گفته می‌شود این سیستم و قابلیت جدید بر روی تمام سرویس‌های فعال گوگل همچون جیمیل گوگل پلاس و گوگل کروم کار می‌کند و بنابر اعلام این کمپانی قرار است سرویس‌های دیگر گوگل نیز در آینده‌ای نزدیک به این قابلیت مجهز شوند.

همان‌طور که می‌دانیم احراز هویت دو مرحله‌ای زمانی اهمیت پیدا می‌کند که از ورود هکرها و مجرمان سایبری به حساب‌های کاربری افراد جلوگیری می‌کند.

گوگل در کنار سایر کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری از تمامی کاربران موبایل و رایانه درخواست کرده‌است که از این قابلیت جدید که گوشی آنها را تبدیل به یک کلید امنیتی فیزیکی می‌کند بهره بگیرند. این قابلیت برای آن دسته از کاربرانی که بیشتر از سایر افراد معمولی در معرض حملات سایبری و فیشینگ قرار دارند همچون روزنامه‌‌نگاران، مدیران بلندپایه، شرکت‌ها، صاحبان کسب‌وکار و فعالان سیاسی و اجتماعی کاربرد بیشتری خواهد داشت.
مرجع : خبرگزاری ايسنا