شناسایی حفره امنیتی
مایکروسافت به کاربران اوت‌لوک هشدار داد
کد مطلب: 15235
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
 
هک شدن سرویس ایمیل مایکروسافت شامل هات‌میل و ام‌اس‌ان تایید شد.
مایکروسافت به کاربران اوت‌لوک هشدار داد
 
 
Share/Save/Bookmark
با شناسایی یک حفره امنیتی، مایکروسافت با ارسال ایمیلی به کاربران سرویس اوت‌لوک این شرکت، هشدار امنیتی داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مایکروسافت روز گذشته پست الکترونیکی ویژه را به تمام افراد صاحب حساب کاربری در سرویس اوت‌لوک ارسال کرد و به آنها اطلاع داد این خدمات یک حفره امنیتی را شامل می‌شود که ممکن است تاثیرات مستقیم روی فعالیت‌های کاربران اوت لوک برجا بگذارد.

این طور که مایکروسافت توضیح داده است، بین اول ژانویه تا ۲۹ مارس ۲۰۱۹ یک هکر یا گروه هکری موفق شده است به حساب کاربری یکی از واحدهای پشتیبانی مایکروسافت دسترسی پیدا کند. این واحد یکی از مراکز پشتیبانی از کاربران مایکروسافت و مسئول رسیدگی به شکایات فنی این شرکت محسوب می‌شود.

این شرکت بزرگ نرم‌افزاری اظهار داشت همه اعتبارات و گواهی‌های مربوط به این واحد پشتیبانی را غیرفعال کرده‌است و از مشکلات موجود باخبر است. با این وجود غول نرم‌افزاری جهان اعلام کرد این احتمال وجود دارد که هکر مربوطه به حساب‌های کاربری کاربران اوت‌لوک دسترسی پیدا کرده و آنها را مشاهده کرده باشد.

در پست الکترونیکی ارسال شده از سوی مایکروسافت گفته شد: «این دسترسی غیرمجاز می‌تواند به گروه‌های غیرمجاز امکان دسترسی یا مشاهده اطلاعات مرتبط با حساب‌های کاربری پست الکترونیکی ازجمله آدرس ایمیل، نام فولدرها، موضوع ایمیل‌ها، و نام و دیگر اطلاعات مربوط به اشخاصی که ایمیل به آنها ارسال شده است را فراهم کند. با این وجود مشکل یاد شده هیچ‌گونه تاثیری را روی فایل‌های ضمیمه شده در پست‌های الکترونیکی برجا نمی‌گذارد».
مرجع : همکاران سیستم