عواقب لغو پناهندگی آسانژ برای دولت اکوادور
گسترش حملات سایبری به اکوادور
کد مطلب: 15249
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
 
دولت اکوادور می‌گوید پس از دستگیری جولیان آسانژ، موسس سایت افشاگر ویکی‌لیکس، هک موسسات دولتی این کشور دوبرابر شده‌است.
گسترش حملات سایبری به اکوادور
 
 
Share/Save/Bookmark
دولت اکوادور می‌گوید پس از دستگیری جولیان آسانژ، موسس سایت افشاگر ویکی‌لیکس، هک موسسات دولتی این کشور دوبرابر شده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، یک مقام رسمی دولت اکوادور اعلام کرد که از زمان لغو پناهندگی جولیان آسانژ در سفارت این کشور در لندن، تلاش‌ها برای هک کردن سیستم‌های موسسات دولتی اکوادور دو برابر شده‌است.

پاتریسیو رئال، معاون وزیر ارتباطات اکوادور، اعلام کرد که وب‌سایت‌های ریاست جمهوری، بانک مرکزی، وزارت خارجه و چند نهاد دولتی دیگر از زمان خروج جولیان آسانژ، موسس سایت ویکی‌لیکس از سفارت اکوادور در لندن روزانه با میلیون ها تلاش برای هک شدن توسط افراد ناشناس روبرو بوده‌است.

این مقام اکوادوری افزود: طی بعدازظهر ۱۱ آوریل کشور ما از رتبه پنجاه‌ویکم کشورهای مواجه شده با حملات سایبری ناگهان به رتبه سی‌ویکم رسید.

با این حال معاون وزیر ارتباطات اکوادور خاطرنشان کرد که تاکنون هیچ‌کدام از این تلاش‌ها منجر به دزدیدن اطلاعات دولتی نشده‌است.

جولیان آسانژ پنجشنبه گذشته توسط پلیس لندن بازداشت شد. وی هفت سال در سفارت اکوادور در انگلیس به عنوان پناهنده به سر می برد.  پلیس لندن آسانژ را در سفارت اکوادور دستگیر و بلافاصله به بازداشتگاه منتقل کرد. به گفته منابع انگلیسی او قرار است به‌زودی در دادگاه حاضر شود.

آسانژ مهرماه سال گذشته پس از قطع دسترسی‌اش به اینترنت از سوی مقام‌های اکوادور از سردبیری ویکی لیکس استعفا داده‌بود. از جمله موارد اتهامی علیه آسانژ در آمریکا، افشای ایمیل‌های محرمانه اعضای حزب دمکرات در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور بود؛ موضوعی که سایه سنگینی بر همایش معرفی نامزد این حزب در انتخابات انداخت و حتی منجر به کناره‌گیری رئیس کمیته ملی دموکرات شد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا