پیشگیری از نفوذ سایبری هکرها
کد مطلب: 15260
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹
 
موسسه اتحاد ملی امنیت سایبری و سازمان بهبود کسب‌وکار، اخیرا اقدام به انتشار برخی نکات ایمنی ساده برای تقویت امنیت سایبری کاربران کرده‌است.
پیشگیری از نفوذ سایبری هکرها
 
 
Share/Save/Bookmark
موسسه اتحاد ملی امنیت سایبری و سازمان بهبود کسب‌وکار، اخیرا اقدام به انتشار برخی نکات ایمنی ساده برای تقویت امنیت سایبری کاربران کرده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بسیاری از متخصصان سایبری شاخص و برجسته جهان معتقدند که برخی اقدامات پیشگیرانه ساده می‌تواند نقش بسزایی در ارتقای سطح بهداشت سایبری کاربران در برابر تهدیدات دیجیتال روزافزون داشته‌باشد. این امر خطرات سایبری مختلفی را که در فضای مجازی برای شما وجود دارد به حداقل می‌رساند.

موسسه اتحاد ملی امنیت سایبری (The National Cyber Security Alliance) و سازمان بهبود کسب‌وکار (the Better Business Bureau)، اخیرا طی اعلامیه‌ای همه کاربران سراسر ایالات متحده آمریکا را به سه راهکار عملی ساده برای افزایش ایمنی سایبری سیستم‌هایشان دعوت کرده‌است.

• تعبیه قفل و رمز ورود برای سیستم‌ها در منازل و محل کار، یکی از مهم‌ترین نکات امنیتی پایه برای ارتقای سطح بهداشت سایبری محسوب می‌شود. کاربران باید با به‌کارگیری عبارات طولانی، منحصربه‌فرد و پیچیده، ضریب ایمنی سیستم‌های خود را در برابر نفوذ مهاجمان افزایش دهند. علاوه‌بر این، تقویت روند احراز هویت به‌صورت موثر، یک لایه امنیتی قدرتمند دیگر در برابر هکرها به‌شمار می‌رود.

• به‌روزرسانی سیستم و نرم‌افزارهای مورد استفاده از سوی کاربران نیز با افزودن وصله‌های امنیتی به برنامه‌ها و سیستم‌ها، راه را برای استفاده هکرها از آسیب‌پذیری‌های احتمالی موجود سد می‌کند. تقویت امنیت سیستم، همواره یکی از مهم‌ترین اهداف به‌روزرسانی‌های ارائه‌شده از سوی شرکت‌های پشتیبان محسوب می‌شود.

• تهیه کپی و بک‌آپ از داده‌های شخصی و حیاتی، مهم‌ترین راهبرد برای محافظت از داده‌ها در برابر حملات باج‌افزاری و انواع دیگر هک محسوب می‌شود.
مرجع : سایبربان