کاربران موزیلا اخبار جعلی را شناسایی می‌کنند
کد مطلب: 15316
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
 
با عرضه یک راهنمای جدید به کاربران موزیلا این امکان را دارند که بتوانند اخبار جعلی را شناسایی کنند.
کاربران موزیلا اخبار جعلی را شناسایی می‌کنند
 
 
Share/Save/Bookmark
با عرضه یک راهنمای جدید کاربران موزیلا این امکان را دارند که بتوانند اخبار جعلی را شناسایی کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، موزیلا پیش از برگزاری انتخابات اتحادیه اروپا راهنمایی برای جلوگیری از اختلالات در این رویداد را عرضه کرده‌است. این راهنما به کاربران کمک می‌کند حساب‌های رباتیک و اخبار جعلی را شناسایی کنند.

موزیلا، راهنمایی برای رصد اختلالات آنلاین قبل از انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا عرضه کرده‌است. این راهنما شامل ابزارهایی برای شناسایی حساب‌های کاربری رباتیک در شبکه‌های اجتماعی و اطلاعات درباره اتحادیه اروپا، منابعی برای کنترل اخبار واقعی و همچنین نکاتی درباره رصد اطلاعات جعلی در فضای آنلاین است.

انتخابات اتحادیه اروپا قرار است در ۲۳ ماه می انجام شود. شبکه‌های بزرگ اجتماعی ازجمله فیس‌بوک و توئیتر اعلام کرده‌اند برنامه‌های خاصی برای رصد و جلوگیری از اختلال در انتخابات اتحادیه اروپا در پلتفرم‌های خود در نظر دارند.

در همین راستا موزیلا اعلام کرده جعبه ابزار انتخابات اتحادیه اروپا (EU Election Toolkit) را ابداع کرده تا مکانیسم‌های اینترنت ازجمله بات‌ها و تبلیغات هدفمند را به زبانی ساده برای کاربران توضیح دهد. به این ترتیب آنها می‌توانند به‌طور مستقل و با دسترسی به اطلاعات درست تصمیم بگیرند.

در بیانیه این شرکت آمده‌است: دست‌کاری آنلاین در دیدگاه رأی‌دهندگان یک مشکل فراگیر است و بسیاری از کاربران بدون هیچ دفاعی در برابر اخبار جعلی و ایده‌های نادرست قرار دارند.

به هر حال راهنمای مذکور به افراد کمک می‌کند تا تنظیمات امنیتی حساب‌های کاربری خود را ارتقا دهند.
مرجع : خبرگزاری مهر