gosatoshi از ساتوشی ناکاموتو می‌گوید
افشای هویت واقعی خالق بیت‌کوین
کد مطلب: 15327
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
 
وب‌سایتی به نام gosatoshi ادعا می‌کند که تا چند روز دیگر، هویت واقعی مخترع بیت‌کوین را فاش خواهد کرد.
افشای هویت واقعی خالق بیت‌کوین
 
 
Share/Save/Bookmark
وب‌سایتی به نام gosatoshi ادعا می‌کند که تا چند روز دیگر، هویت واقعی مخترع بیت‌کوین را فاش خواهد کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، به تازگی وب‌سایتی در اینترنت راه‌اندازی شده‌است که ادعا می‌کند قصد دارد هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، خالق بیت‌کوین را فاش کند.

وب‌سایت یادشده، gosatoshi نام دارد و هویت سازنده آن و دلیل اقدام وی مشخص نیست. در صفحه‌ اصلی این وب‌سایت، فقط جمله‌ «ساتوشی در کجای جهان است؟» نوشته شده‌است. همچنین یک شمارنده دیده‌می‌شود که بر اساس آن، قرار است ۱۴ می از هویت واقعی این فرد یا گروه پرده برداشته‌شود. در این بستر، هیچ اطلاعات دیگری ارائه نشده‌است؛ اما به بازدیدکنندگان اجازه داده می‌شود برای دریافت اطلاعات آتی، ایمیل خود را وارد کنند.

پس از ثبت‌نام در وب‌سایت بالا، یک متن تشکر، برای مخاطب ارسال می‌شود که در آن متن زیر قابل مشاهده است:

Got Satoshi?; ۳۱۱۰ P۲P Drive; Hutontherock, The Sea ۱۳۲۰۰۹

فرمت نوشتاری یادشده، بسیار به مجموعه‌ی هری پاتر شباهت دارد، بنابراین به نظر می‌رسد که سازنده gosatoshi به این مجموعه داستان‌، علاقه داشته‌باشد.

در هر صورت، از زمان اختراع بیت‌کوین در دهه‌ گذشته، هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو همواره نامشخص بوده‌است. هیچ‌کس حتی نمی‌داند که جنسیت مخترع آن چیست. همچنین عده‌ای نیز معتقدند که یک گروه یا سازمان، پشت این ارز دیجیتالی قرار دارد.

کریگ رایت (Craig Wright)، یکی از توسعه‌دهندگان بیت‌کوین، به دفعات ادعا کرده‌است که وی مخترع اصلی این فناوری است؛ اما گفته‌ وی را در هر نوبت به دلایل مختلف، رد کرده‌اند.

از طرفی مدتی قبل نیز جان مک‌آفی، ادعا کرده‌بود که از هویت واقعی ناکاموتو مطلع است و به‌زودی آن را فاش خواهدکرد.
مرجع : سایبربان