ایجاد اختلال به‌روزرسانی ویندوز 10 در کار پلیس هلند
کد مطلب: 15345
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶
 
به روزرسانی سیستم عامل ویندوز ۱۰ که معمولاً بسیاری از کاربران را به دردسر می‌اندازد، این‌بار موجب اختلال در ارتباط مچ‌بندهای کنترل مجرمان هلندی با مراکز پلیس شد.
ایجاد اختلال به‌روزرسانی ویندوز 10 در کار پلیس هلند
 
 
Share/Save/Bookmark
به‌روزرسانی سیستم عامل ویندوز ۱۰ که معمولاً بسیاری از کاربران را به دردسر می‌اندازد، این‌بار موجب اختلال در ارتباط مچ‌بندهای کنترل مجرمان هلندی با مراکز پلیس شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، تازه‌ترین به‌روزرسانی ویندوز باعث شده تا کنترل صدها مجرم و مظنون در هلند که توسط این مچ‌بندهای بسته‌شده به پا کنترل می‌شدند ناممکن شود، زیرا بعد از این کار تصویر آنها از صفحه رادار محو شده و ارتباط این دستگاه‌ها با پلیس مختل شده‌است.

مقامات هلندی تأیید کرده‌اند که به‌روزرسانی نرم‌افزاری باعث اختلال در ترافیک داده در حین کنترل این مچ‌بندهای پا شد. البته این اختلال بعد از مدتی برطرف شد. در حال حاضر تلاش برای تثبیت کامل سیستم یادشده در جریان است.

به‌روزرسانی ویندوز موجب شد مچ‌بندهای پای مجرمان هلندی به‌طور کامل از کار بیفتند. در مورد تعداد مجرمانی که از این ابزار استفاده می‌کنند، اطلاعات دقیقی در دست نیست. اما تخمین زده‌می‌شود که هر روز به‌طور متوسط ۷۰۰ نفر بدین شیوه کنترل می‌شوند.

هنوز مشخص نیست آیا مجرمانی که به این شیوه کنترل می‌شدند از موضوع مطلع شده و برای فرار یا شکستن مچ‌بندهای پای خود اقدام کرده‌اند یا خیر. پیش از این در آگوست سال گذشته هم اختلال فنی شبکه‌ای در این مچ‌بندها باعث عدم امکان کنترل ۴۵۰ مورد از آنها برای مدتی کوتاه شده‌بود.
مرجع : خبرگزاری مهر