روایت مک‌افی از بزرگ‌ترین دردسرهای سایبری مدیران
بی‌توجهی کارمندان به قوانین امنیتی
کد مطلب: 15346
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
 
طبق بررسی‌های مک‌آفی 61 درصد مدیران سازمانی نقض قوانین امنیتی توسط کارمندان را تجربه کرده‌اند.
بی‌توجهی کارمندان به قوانین امنیتی
 
 
Share/Save/Bookmark
طبق بررسی‌های مک‌آفی 61 درصد مدیران سازمانی نقض قوانین امنیتی توسط کارمندان را تجربه کرده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت مک‌آفی در گزارشی اعلام کرد علی‌رغم ارتقای فعالیت‌های مربوط به مبارزه با جرایم و تهدیدهای سایبری، متخصصان حوزه امنیت IT برای برقراری امنیت کامل در سازمان و محافظت در مقابل نشت داده‌ها مشکلات فراوانی را پیش روی خود می‌بینند و ۶۱ درصد این متخصصان اعلام کردند که طی فعالیت‌های خود نقض قوانین امنیتی توسط کارمندان را تجربه کرده‌اند.

نقض داده‌ها به یکی از جدی‌ترین مشکلات در این زمینه تبدیل شده‌است و مجرمان سایبری همچنان سعی می‌کنند با هدف قرار دادن اموال معنوی سازمان‌ها، برند مربوطه را در معرض خطر قرار دهند و ضربه‌های مالی را به آنها وارد کنند.

مطالعه مک‌آفی نشان داد نیاز به استراتژی امنیت سایبری که راهکارهای جامع امنیتی را شامل شود، باید در کنار آموزش کارمندان صورت گیرد و فرهنگ کلی امنیت در سراسر سازمان برای کاهش نقض‌های اطلاعاتی آینده اعمال شود.

کاندِیس ورلی، مدیر تعیین استراتژی‌های فنی مک‌آفی، در این خصوص گفت: «تهدیدهای سایبری بسیار تکامل یافته‌اند و پیچیده‌تر شده‌اند. سازمان‌ها نیازمند آن هستند تا به‌کارگیری ابزارهای سنجش امنیت و ایجاد فرهنگ امنیتی در فضای داخلی خود به کارمندان آموزش دهند قوانین لازم را بهتر رعایت کنند. برای جلوگیری از هرگونه تهدید، این مسئله اهمیت بسیاری زیادی دارد که سازمان‌ها رویکرد جامع برای بهبود فرایندهای امنیتی خود را در اختیار بگیرند.
مرجع : همکاران سیستم