آمار سه‌ماهه نخست 2019
هک شدن 40 درصد جمعیت استرالیا
کد مطلب: 15354
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۸
 
هکرها در سه‌ماهه اول 2019، اطلاعات مالی و شماره‌های تماس 40 درصد جمعیت کشور استرالیا را به‌دست آورده‌اند.
هک شدن 40 درصد جمعیت استرالیا
 
 
Share/Save/Bookmark
هکرها در سه‌ماهه اول 2019، اطلاعات مالی و شماره‌های تماس 40 درصد جمعیت کشور استرالیا را  به‌دست آورده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، تازه‌ترین گزارش کمیسیونر اطلاعات استرالیا نشان می‌دهد تنها در یک حمله هکری، اطلاعات شخصی بیش از 10میلیون نفر از مردم استرالیا به دست هکرها افتاده‌است.

با توجه به جمعیت ۲۵ میلیون نفری کشور استرالیا این حمله هکری باعث شده تا داده‌های خصوصی ۴۰ درصد از جمعیت این کشور در اختیار کلاهبرداران دنیای مجازی قرار بگیرد.

حمله یادشده در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاده و زمان دقیق آن توسط مقامات استرالیایی اعلام نشده است.

در گزارش تهیه شده توسط کمیسیونر اطلاعات استرالیا عامل یا عاملان این حملات نیز مشخص نشده اند. ۵۰۰ هزار نفر از افراد هک شده در حوزه خدمات مالی و اعتباری فعال بوده اند.

کمیسیونر مذکور در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ در مجموع ۲۱۵ حمله هکری را شناسایی کرده که نسبت به سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ که طی آن ۲۶۲ حمله به استرالیا ثبت شده کاهش مختصری نشان می‌دهد. از مجموع حملات ثبت‌شده در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ در استرالیا ۶۲ حمله در ژانویه، ۶۷ مورد در ماه فوریه و ۸۶ مورد در ماه مارس به ثبت رسیده‌است.

۶۱ درصد حملات یادشده ناشی از فعالیت هکرهای خرابکار بوده و بقیه حملات به علت خطای انسانی در داخل مجموعه‌های مختلف رخ داده‌است. بیشترین داده سرقت‌شده در این حملات نیز شماره‌های تماس افراد بوده و پس از آن اطلاعات مالی افراد در رتبه دوم بوده‌است.
مرجع : خبرگزاری مهر