نفوذ هکرها به درگاه‌های پرداخت آنلاین
کد مطلب: 15355
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
 
هکرها و مجرمان سایبری اطلاعات کاربران بیش از چهار هزار و ۶۰۰ وب‌سایت را در درگاه‌های پرداخت آنلاین سرقت کردند.
نفوذ هکرها به درگاه‌های پرداخت آنلاین
 
 
Share/Save/Bookmark
هکرها و مجرمان سایبری اطلاعات کاربران بیش از چهار هزار و ۶۰۰ وب‌سایت را در درگاه‌های پرداخت آنلاین سرقت کردند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بدافزارها، باج‌افزارها و حملات DDOS ازجمله تهدیدهای امنیتی بودند که در سال‌های اخیر کاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده‌اند و موجب لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده‌اند. طبق آمار، حملات سایبری در سال ۲۰۱۷ میلادی به اوج خود رسیده‌است.

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که هکرها و مجرمان سایبری موفق شده‌اند با نفوذ به گذرواژه تعداد زیادی از کاربران که در وب سایت‌های مختلف اقدام به پرداخت‌های الکترونیکی و آنلاین کرده‌بودند، بالغ بر چهار هزار و ۶۰۰ سایت مختلف را هک کرده و به اطلاعات موردنظر خود دست یابند.

با اینکه هنوز هدف و انگیزه مجرمان سایبری و هکرها از سرقت اطلاعات شخصی و نفوذ به حریم خصوصی کاربران در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های مختلف، مشخص و معلوم نشده‌است، اما به نظر می‌رسد که آنها در تلاش بودند تا بتوانند با استخراج اطلاعات و داده‌های موردنیاز خود به حجم زیادی از اطلاعات جدیدتری دست یابند و بدین‌ترتیب اشخاص و کاربران موردنظر، خود را بیشتر از پیش تحت تعقیب و بررسی قرار دهند.

به نظر می‌رسد که هکرها با نفوذ به اطلاعات شخصی کاربران قصد داشته‌اند که به حجم زیادی از اطلاعات گران‌بها و موردنظر خود دسترسی پیدا کنند و درآمدهای زیادی از آن را با فروش گذاشتن آن در محیط وب تاریک برای خود به ارمغان بیاورند.

همان‌طور که بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری و فناوری برآورد کرده‌بودند، میزان حملات سایبری و نفوذ به اطلاعات شخصی کاربران به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا خواهدکرد و دردسرهای متعددی را برای کاربران به وجود خواهد‌آورد.

هک و نفوذ به اطلاعات کاربرانی که در وب‌سایت‌های مختلف همچون فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی اقدام به خرید و پرداخت‌های الکترونیک کرده‌اند، بدون شک می‌تواند تبدیل به تراژدی بزرگی برای مشتریان، شرکت‌های مربوطه و همچنین بانک‌ها و تمامی نهادهای مالی و اعتباری شود، چراکه لو رفتن اطلاعات شخصی، هویتی و مالی کاربران در محیط اینترنت به هکرها و مجرمان سایبری این امکان را می‌دهد تا مبالغ هنگفتی را از حساب‌های بانکی و کارت‌های اعتباری آنها به سرقت ببرند و برای اهداف خود از آنها سوءاستفاده کنند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا