سرقت ۲.۴ میلیون دلاری در آمریکا با دزدی سیم‌کارت
کد مطلب: 15357
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷
 
به گفته وزارت دادگستری آمریکا، ۹ نفر در این کشور به جرم سیم‌کارت‌ربایی و دزدی رمزارز به زندان محکوم شدند.
سرقت ۲.۴ میلیون دلاری در آمریکا با دزدی سیم‌کارت
 
 
Share/Save/Bookmark
به گفته وزارت دادگستری آمریکا، ۹ نفر در این کشور به جرم سیم‌کارت‌ربایی و دزدی رمزارز به زندان محکوم شدند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس اعلام دادستان‌های پرونده، متهمان با این روش بیش از ۲.۴ میلیون دلار به جیب زدند. 6 نفر از این متهمان که در آمریکا و ایرلند زندگی می‌کردند، عضو گروهی به نام «انجمن» بوده و در طرحی به نام «سیم‌کارت ربایی» شرکت داشتند. آنها با استفاده از رشوه یا ترفندهای دیگر، اپراتورها را به انتقال شماره تلفنی به یک سیم‌کارت دیگر وا می‌داشتند.

با دسترسی داشتن به شماره تلفن، کلاهبرداران این پرونده از سدهای امنیتی همچون احراز هویت دو مرحله‌ای عبور کرده و کنترل حساب‌های کاربری مالک اصلی خط را به دست می‌گرفتند. آنها بیشتر به کیف پول رمزارز شخص دسترسی پیدا کرده و از آن دزدی می‌کردند.

اعضای این انجمن ۷ بار برای دزدیدن رمزارز از این ترفند استفاده کردند. در پی این پرونده، دادستانی سه شرکت اپراتور موبایل را نیز متهم شناخته و به جرم قبول رشوه محکوم کرد.

کلاهبرداران پرونده به جرم‌های مختلفی مثل شیادی و جعل هویت و کارمندان شرکت‌های اپراتوری نیز به کلاهبرداری مالی محکوم شده‌اند. هرکدام از این جرم‌ها در ایالات متحده می‌تواند ده‌ها سال زندان به همراه داشته‌باشد.

به نظر می‌رسد تکنیک‌های سیم‌کارت‌ربایی جزو جرایم رو به رشد در آمریکا باشد. اخیرا شخصی در کالیفرنیا به خاطر ارتکاب همین جرم به زندان محکوم شد تا اولین شخصی باشد که برای ارتکاب آن چنین حکمی دریافت کرده‌است.
مرجع : تابناک