پاک کردن داده‌های صوتی از روی گوگل اسیستنت ممکن است
کد مطلب: 15363
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷
 
تنظیمات موجود در گوگل اسیستنت به‌گونه‌ای است که امکان پاک کردن داده‌های صوتی جمع‌آوری شده از کاربران را به آنها می‌دهد.
پاک کردن داده‌های صوتی از روی گوگل اسیستنت ممکن است
 
 
Share/Save/Bookmark
تنظیمات موجود در گوگل اسیستنت به‌گونه‌ای است که امکان پاک کردن داده‌های صوتی جمع‌آوری شده از کاربران را به آنها می‌دهد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، با افزایش تعداد دستیارهای صوتی هوشمند و نصب آنها بر روی وسایل مختلف الکترونیکی، نگرانی در مورد نقض حریم شخصی از این طریق افزایش یافته‌است، اما این مشکل هم راه‌حلی دارد.

گوگل اسیستنت، یکی از این دستیارهای صوتی مشهور است که بر روی گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید در دسترس است. تنظیمات موجود در گوگل اسیستنت پاک کردن داده‌های صوتی جمع‌آوری شده از کاربران را ممکن می‌کند، اما بسیاری از کاربران از وجود این تنظیمات اطلاع ندارند و همین مسئله موجب می‌شود تا حجم زیادی از اطلاعات خصوصی آنها در دسترس گوگل قرار بگیرد.

برای پاک کردن این اطلاعات باید به https://myactivity.google.com/ مراجعه کرده و در میان گزینه‌های موجود در سمت چپ مرورگر بر روی Activity Controls کلیک کنید.

سپس در صفحه‌ای که باز می‌شود به سراغ گزینه Voice & Audio Activity بروید. در اینجا یک دکمه کشویی را می‌بینید که رنگ آن در صورت فعال بودن، آبی است. با کشیدن آن به سمت دیگر، رنگ این دکمه به خاکستری تغییر می‌کند و گوگل دیگر قادر به ضبط صدای شما از طریق گوگل اسیستنت نیست.

زمانی که برای این کار اقدام می‌کنید، یک پنجره هشدار باز می‌شود که عواقب چنین کاری و ازجمله احتمال شناسایی نشدن صوت شما توسط سیستم را گوشزد می‌کند. اگر این مسئله برایتان اهمیت ندارد، دکمه را به سمت مقابل بکشید تا رنگ آن خاکستری شود.

توجه داشته‌باشید که در این بخش امکان جلوگیری از ذخیره شدن اطلاعات وب‌گردی و نحوه استفاده کاربران از اپلیکیشن‌ها، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی شما در نقشه گوگل، اطلاعات گوشی، متوقف کردن ذخیره اطلاعات مربوط به جست‌وجو در یوتیوب نیز وجود دارد.
مرجع : خبرگزاری مهر