گام جدید آمریکا برای کاهش تهدیدات سایبری
تبادل تجاری فناوری با کشورهای متخاصم ممنوع شد
ایمن‌سازی فناوری اطلاعات و ارتباطات و خدمات زنجیره تأمین
کد مطلب: 15370
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
 
بر پایه فرمان اجرایی جدید رئیس‌جمهور آمریکا، تجارت فناوری‌های دشمن در زنجیره تامین به‌منظور کاهش تهدیدات سایبری، ممنوع شد.
تبادل تجاری فناوری با کشورهای متخاصم ممنوع شد
 
 
Share/Save/Bookmark
بر پایه فرمان اجرایی جدید رئیس‌جمهور آمریکا، تجارت فناوری‌های دشمن در زنجیره تامین به‌منظور کاهش تهدیدات سایبری، ممنوع شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به‌منظور حفظ ایمنی زنجیره تأمین دیجیتال این کشور، روز ۱۵ می ۲۰۱۹ فرمان اجرایی جدیدی را صادر کرد. بر اساس این دستور، تجارت فناوری اطلاعات و ارتباطات یا تبادل خدمات طراحی، توسعه، تولید و عرضه با دشمن‌های این کشور ممنوع شد.

دستور اجرایی مذکور «ایمن‌سازی فناوری اطلاعات و ارتباطات و خدمات زنجیره تأمین» نام دارد و بیان می‌کند خطر استفاده از چنین فناوری و خدماتی یک وضعیت اضطراری ملی را به وجود می‌آورد.

بر پایه مباحث صورت‌گرفته با رهبران دولتی مانند دادستان کل، وزرای خزانه‌داری، امور خارجه، دفاع، امنیت داخلی، مدیر دفتر نماینده تجارت، اداره‌کننده اطلاعات ملی و چندین مقام آمریکایی دیگر، وزیر بازرگانی این کشور از این پس مشخص می‌کند که معاملات صورت گرفته در زنجیره تأمین چه خطراتی را به دنبال خواهند داشت.

وزارت بازرگانی باید در مدت ۱۵۰ روز قوانین را ابلاغ کرده و یک شیوه‌ بازبینی تهدیدات به وجود آورد. وزیر بازرگانی نیز باید گزارشی را از تهدیدات پیش روی دولت آمریکا، زیرساخت‌های حیاتی و مردم که از سوی فناوری اطلاعات و ارتباطات یا خدمات دشمن وجود دارند، آماده کرده و به کنگره ارائه بدهد.

همچنین وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز باید آسیب‌پذیری‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و خدماتی را ارزیابی کند که توسط ارائه‌دهندگان خدمات آمریکایی ارائه داده شده و زیرساخت‌های حیاتی به آنها وابسته هستند.

وزیر بازرگانی پس از گذشت یک سال باید درباره میزان تأثیر اقدامات یاد شده به منظور کاهش تهدیدات گزارشی ارائه کند.
مرجع : سایبربان