گزارش مؤسسه کنترل امور مالی انگلیس
کلاهبرداری ۲۷ میلیون پوندی در حوزه ارزهای دیجیتال
کد مطلب: 15388
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹
 
سال گذشته در انگلستان ۲۷ میلیون پوند از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال کلاهبرداری شد.
کلاهبرداری ۲۷ میلیون پوندی در حوزه ارزهای دیجیتال
 
 
Share/Save/Bookmark
سال گذشته در انگلستان ۲۷ میلیون پوند از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال کلاهبرداری شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بررسی‌های مؤسسه دولتی اف‌سی‌ای در انگلیس نشان می‌دهد در سال گذشته مالی میزان کلاهبرداری‌های مرتبط با خرید ارزهای دیجیتال در این کشور به ۲۷ میلیون پوند رسیده‌است.

میزان خسارت وارده به هریک از کاربرانی که به علت کلاهبرداری در زمان تلاش برای خرید ارزهای دیجیتال خسارت دیده‌اند بالغ بر ۱۴۶۰۰ پوند است.

گزارش اف‌سی‌ای (مؤسسه کنترل امور مالی انگلیس) حاکی است که کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال در سال مالی گذشته که منتهی به آوریل ۲۰۱۹ بوده نسبت به‌مدت مشابه سال قبل، سه‌برابر شده‌است.

اکثر این کلاهبرداران برای فریب کاربران به‌طور گسترده از امکانات شبکه‌های اجتماعی سوءاستفاده می‌کنند. تعداد افرادی که طی یک‌ سال مالی گذشته به همین علت دچار مشکل شده‌اند، حدود ۱۸۰۰ نفر برآورد می‌شود.

به‌منظور فریب کاربران شبکه‌های اجتماعی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال آگهی‌های فریبنده‌ای نیز برای آنها به نمایش درمی‌آید که در آنها ادعا شد اولین سرمایه‌گذاری در این حوزه بسیار پول‌ساز خواهد‌بود، اما مسیرهای سرمایه‌گذاری‌شده توسط کلاهبرداران باعث خسارات مالی گسترده برای افراد می‌شود.

اف‌سی‌ای اعلام کرد که برای جلوگیری از فریب کاربران تبلیغاتی را در فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی انجام خواهد داد.
مرجع : خبرگزاری مهر