پرکاربرترین سیستم‌عامل جهان
اندروید بر 2 و نیم میلیارد دستگاه جهان فعال است
کد مطلب: 15402
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷
 
از آنجایی که ۲٫۵ میلیارد دستگاه در دنیا به سیستم‌عامل اندروید مجهز هستند می‌توان آن را بزرگ‌ترین سیستم‌عامل جهان نامید.
اندروید بر 2 و نیم میلیارد دستگاه جهان فعال است
 
 
Share/Save/Bookmark
از آنجایی که ۲٫۵ میلیارد دستگاه در دنیا به سیستم‌عامل اندروید مجهز هستند می‌توان آن را بزرگ‌ترین سیستم‌عامل جهان نامید.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت گوگل در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان I/O اعلام کرد که هم‌اکنون بیش از ۲٫۵ میلیارد دستگاه فعال مبتنی‌بر سیستم‌عامل اندروید مورد استفاده کاربران جهانی قرار می‌گیرند و این مسئله باعث شده‌است تا اندروید از نظر تعداد کاربران به بزرگ‌ترین سیستم عامل جهان تبدیل شود.

اپل ژانویه 2019 به‌صورت رسمی اعلام کرد تعداد دستگاه‌های فعال در جهان که با برپایه سیستم‌عامل موبایلی آنها فعالیت می‌کند از مرز ۹۰۰ میلیون عدد گذشته است. تعداد کاربرانی که از مجموع دستگاه‌های آن شامل macOS و iOS استفاده می‌کنند به ۱٫۴ میلیارد نفر رسیده‌است.

تعداد کاربران اپل از آن زمان تاکنون تغییر چندانی نکرده‌است. این در حالی است که تیم کوک، مدیرعامل اپل این ماه اعلام کرد تعداد دستگاه‌های فعال این شرکت در فصل سوم ۲۰۱۹ به ۱٫۴ میلیارد عدد می‌رسد.

اکتبر گذشته مایکروسافت  توضیح داده‌بود که هم‌اکنون ۱٫۵ میلیارد دستگاه فعال در جهان مبتنی‌بر سیستم‌عامل ویندوز در حال استفاده هستند و این در حالی است که مارس سال جاری از سوی این شرکت گفته‌شد ۸۰۰ میلیون دستگاه مبتنی‌بر ویندوز ۱۰ توسط کاربران جهانی به‌کار گرفته‌می‌شوند.

آخرین گزارش رسمی گوگل برای تعداد دستگاه‌های مبتنی‌بر اندروید در کنفرانس I/O سال ۲۰۱۷ منتشر شد و آن زمان تعداد دستگاه‌های مجهز به این پلتفرم دومیلیارد عدد گزارش شده‌بود. سال ۲۰۱۴ میلادی نیز اعلام شده‌بود که یک‌میلیارد دستگاه اندرویدی در جهان استفاده می‌شود و این مسئله به این معنی است که گوگل در 4 سال گذشه ۱٫۵ میلیارد دستگاه اندرویدی جدید را به زیرمجموعه خود اضافه کرده‌است.
مرجع : همکاران سیستم