نوجوانی که سایت اپل را هک کرد
هک کردن به امید استخدام
کد مطلب: 15407
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۸
 
یک نوجوان استرالیایی به امید این‌ که شرکت اپل او را استخدام کند، اقدام به هک کردن سایت آن کرد.
هک کردن به امید استخدام
 
 
Share/Save/Bookmark
یک نوجوان استرالیایی به امید این‌ که شرکت اپل او را استخدام کند، اقدام به هک کردن سایت آن کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نوجوان استرالیایی پس از هک اپل به جرم خود اعتراف کرد و گفت که امیدوار بود با این کار شانس این را بیابد که در شرکت اپل مشغول به کار شود.

وی شنیده بود که یک نوجوان اروپایی چنین کاری کرده و اپل او را استخدام کرده‌است و تصور می‌کرد پس از هک کردن اپل یک شغل در انتظار او خواهدبود. درحالی‌که قانون نظر دیگری دارد.

این موضوع موجب زندانی شدن این نوجوان نشد و تنها به پرداخت ۵۰۰ دلار استرالیا جزای نقدی و ۹ ماه رفتار مناسب و تحت نظر بودن محکوم شد. دادستان در مورد او گفت که این نوجوان ۱۳ ساله از آن زمان از توانایی‌های تکنولوژیک خود در راه خوب استفاده کرده‌است.

وی می‌خواهد در رشته امنیت دیجیتال و جرم‌شناسی در دانشگاه تحصیل کند. اما موضع اپل نسبت به این اتفاق چه بود؟ هیچ‌کس از جانب اپل در مورد این اتفاق اظهارنظر نکرده‌است. در عوض اپل تأکید کرد که کارمندان هوشیارانه از این شرکت مراقبت و محافظت می‌کنند و تلاش برای هک را قبل از گزارش دادن به پلیس مهار می‌کنند.

اپل می‌گوید در اثر این هک اطلاعات شخصی هیچ‌کس در معرض خطر قرار نگرفته‌است. برخی نوجوانان ناآگاه باید بدانند که فقط باید در مدرسه خوب کار کنند تا شغل مناسبی به دست بیاورند.
مرجع : سایبربان