وجود بحران مهارت در حوزه‌های فناوری اطلاعات
کمیابی متخصصان کارآزموده آی‌تی
کد مطلب: 15408
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
 
یافتن متخصصانی کارآزموده و مناسب در دو حوزه هوش مصنوعی و امنیت سایبری ازجمله مهم‌ترین چالش‌های مدیران شرکت‌های آی‌تی در سراسر جهان است.
کمیابی متخصصان کارآزموده آی‌تی
 
 
Share/Save/Bookmark
یافتن متخصصانی کارآزموده و مناسب در دو حوزه هوش مصنوعی و امنیت سایبری ازجمله مهم‌ترین چالش‌های مدیران شرکت‌های آی‌تی در سراسر جهان است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اگرچه مشاغلی همچون توسعه اپلیکیشن‌های نرم‌افزاری هم کماکان پررونق هستند، اما شغل‌های دیگری نیز وجود دارند که هنوز زمینه استخدام بسیار مناسبی دارند و با این حال افراد اندکی برای پر کردن پست‌های خالی در حوزه‌های مذکور وجود دارند.

بررسی‌های مؤسسه OutSystems که بر مبنای گفت‌وگو با ۳۳۰۰ مدیر برجسته حوزه فناوری اطلاعات انجام شد، نشان می‌دهد توسعه نیافتن مهارت‌های کاری در برخی حوزه‌های فناوری اطلاعات در حال ایجاد یک بحران است و برای برخی مشاغل مهم در حوزه‌های هوش مصنوعی و امنیت سایبری نیروهای صاحب صلاحیت کافی وجود ندارد.

پژوهش OutSystems نشان می‌دهد در مجموع ۶۵ درصد از شرکت‌های آی تی قصد دارند در سال ۲۰۱۹ ده اپلیکیشن جدید یا بیش از 10 اپلیکیشن جدید را عرضه کنند، اما تنها ۳۶ درصد از آنها قصد دارند گروه‌های برنامه‌نویس و طراح اپلیکیشن خود را بزرگ‌تر کرده و بر تعداد اعضای آنها بیفزایند. همچنین ۶۱ درصد از این شرکت‌ها برای تکمیل هر اپلیکیشن به چهار ماه زمان یا کمتر وقت نیاز دارند.

در میان مشاغلی که مدیران آی‌تی به استخدام افرادی برای رفع نیازهای خود در آن حوزه‌ها نیاز دارند، ولی افراد مستعد را به‌سختی می‌یابند، پست‌های مرتبط با هوش مصنوعی و طراحی رایانه‌های خودآموز در صدر هستند.

۷۲ درصد از مدیران آی‌تی گفته‌اند در این زمینه با مشکل جدی مواجه هستند. این رقم در مورد متخصصان امنیت سایبری به ۶۴ درصد می‌رسد. همچنین ۵۶ درصد مدیران آی‌تی گفته‌اند یافتن متخصص مناسب در حوزه اینترنت اشیاء کار دشواری است.
مرجع : تابناک