گزارش سال 2019 هیسکاکس
رشد ۲۰ درصدی سرمایه‌گذاری در امنیت سایبری
کد مطلب: 15416
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
 
شرکت هیسکاکس، اخیراً در گزارش سال ۲۰۱۹ خود اعلام کرد که سرمایه‌گذاری ۵۴۰۰ شرکت شاخص، نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ درصدی داشته است.
رشد ۲۰ درصدی سرمایه‌گذاری در امنیت سایبری
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت هیسکاکس، اخیراً در گزارش سال ۲۰۱۹ خود اعلام کرد که سرمایه‌گذاری ۵۴۰۰ شرکت شاخص، نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ درصدی داشته‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس نسخه ۲۰۱۹ گزارش سالانه آمادگی سایبری که همه‌ساله از سوی شرکت هیسکاکس، منتشر می‌شود هزینه‌های تأمین امنیت سایبری برای ۵۴۰۰ شرکت شاخص جهان، رشد بی‌سابقه‌ ۲۰ درصدی داشته و به رقم کلی ۷.۹ میلیارد دلار رسیده‌است.

این گزارش بیانگر افزایش ۲۰ درصدی هزینه‌های امنیت سایبری نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۸ است.

این پژوهش گسترده نشان می‌دهد که کل هزینه‌های مربوط به حوزه فناوری اطلاعات برای هر شرکت در طول یک‌سال به‌طور متوسط از ۱۱.۲ میلیون دلار به ۱۴.۷ میلیون دلار رسیده‌است.

بر اساس این گزارش، متوسط هزینه امنیت سایبری بلژیک و فرانسه به ترتیب به‌طور متوسط، ۱.۷۷ میلیون و ۲.۱ میلیون دلار است.

در این میان، شرکت‌های بریتانیایی با میانگین ۹۰۰ هزار دلار نسبت به سایرین، کمترین میزان بودجه امنیت سایبری را دارند. این در حالی است که هزینه‌های حوادث سایبری در بریتانیا از متوسط جهانی پایین‌تر است.

کارشناسان امنیت سایبری این رقم را ۲۴۳ هزار دلار ارزیابی کرده‌اند. میانگین جهانی این رقم، ۳۶۹ هزار دلار اعلام شده‌است. میانگین سرمایه‌گذاری هر شرکت در امر امنیت سایبری برای هر شرکت، ۱.۴۶ میلیون دلار ارزیابی‌ شده‌است.
مرجع : سایبربان