برنامه مایکروسافت برای نسخه‌های قدیمی اندروید
پشتیبانی از آفیس پایان می‌یابد
کد مطلب: 15417
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
 
مایکروسافت به پشتیبانی از برنامه‌های آفیس در اندرویدهای قدیمی پایان می‌دهد.
پشتیبانی از آفیس پایان می‌یابد
 
 
Share/Save/Bookmark
مایکروسافت به پشتیبانی از برنامه‌های آفیس در اندرویدهای قدیمی پایان می‌دهد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مایکروسافت، بی‌سروصدا، سیستم موردنیاز برنامه‌های Office موبایل را بالاتر برده‌است و این یعنی کاربران گوشی‌های اندرویدی که از نسل‌های قدیمی این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند باید در آینده‌ای نزدیک به فکر جایگزینی برای برنامه آفیس در گوشی خود باشند.

البته این موضوع چندان هم جای تعجب ندارد، اما در حال حاضر به‌طور دقیق مشخص نیست که چه تعداد از دستگاه‌های اندرویدی تحت‌تأثیر این تغییر قرار خواهندگرفت.

به‌طور خلاصه برنامه‎‌های مایکروسافت آفیس در گوشی‌های اندرویدی که سیستم‌عامل آنها نسخه KitKat و Lollipop است از ماه جولای سال جاری از کار خواهند افتاد. طبق گفته مایکروسافت، آفیس برای گوشی‌های اندرویدی که نسخه قدیمی‌تر این سیستم‌عامل را دارند فقط تا پایان ماه ژوئن کار خواهدکرد؛ یعنی درست یک ماه. اما بعد از این تاریخ دیگر پشتیبانی در کار نخواهدبود.

گویا کاربران آیفون اپل خوش‌شانس‌تر هستند؛ مایکروسافت تأیید کرده‌است که همه برنامه‌های آفیس موبایل برای دستگاه‌های آیپد و آیفون دارای سیستم iOS ۱۱.۰ و بعد از آن، کار خواهدکرد. زمانی که اپل نسخه جدید iOS را منتشر کرد، سیستم موردنیاز آفیس دو نسخه اخیر خواهدبود، یعنی نسخه جدید و نسخه قبلی آن.

بنابراین اگر از کاربران سیستم‌عامل اندروید نسخه لالی‌پاپ و کیت‌کت هستید، بهتر است این نکته را مدنظر داشته‌باشید که برنامه مایکروسافت آفیس فقط یک ماه دیگر بر روی گوشی هوشمند شما پشتیبانی می‌شود. اگر برای شما سوال است که برنامه‌های آفیس کدام‌ها هستند، این لیست شامل برنامه‌های موبایلی Word ،Power Point و Excel و چند برنامه دیگر می‌شود.
مرجع : تابناک