رستوران زنجیره‌ای آمریکایی هک شد
نفوذ هکرها به کارت‌های بانکی مشتریان Checkers and Rally
کد مطلب: 15420
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
 
هکرها در چند سال اخیر با هک دستگاه‌های پرداخت پوز (POS) مستقر در یکی از رستوران‌های سیار زنجیره‌ای Checkers and Rally آمریکا، اطلاعات کارت‌های اعتباری و بانکی مشتریان را ربودند.
نفوذ هکرها به کارت‌های بانکی مشتریان Checkers and Rally
 
 
Share/Save/Bookmark
هکرها در چند سال اخیر با هک دستگاه‌های پرداخت پوز (POS) مستقر در یکی از رستوران‌های سیار زنجیره‌ای Checkers and Rally آمریکا، اطلاعات کارت‌های اعتباری و بانکی مشتریان را ربودند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، به گفته پژوهشگران امنیت سایبری، هکرها در طول دو تا سه سال گذشته توانسته‌اند با نفوذ به دستگاه‌های پرداخت در محل موسوم به دستگاه‌های پوز (POS)، اطلاعات میلیون‌ها کارت اعتباری و بانکی متعلق به مشتریان رستوران‌های زنجیره‌ای سیار Checkers and Rally را به سرقت ببرند و مبالغ هنگفتی را از آنها بربایند.

رستوران‌های Checkers and Rally بزرگ‌ترین مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای و سیار در ایالات متحده آمریکاست که تقریباً در تمامی شهرهای این کشور پهناور شعبه دارد.

کارت‌های بانکی که کاربردهای مختلفی از برداشت پول تا خرید، جابه‌جایی، نقل‌و‌انتقال را برای مشتریان انجام داده و دارای مشخصه‌های امنیتی ازجمله نام صاحب کارت و یا نوار مغناطیسی هستند که اطلاعات مهمی مانند اطلاعات هویتی دارنده کارت در آن درج می‌شود.

به اعتقاد این کارشناسان کارت‌های مغناطیسی فعلی قابلیت هک شدن دارند و به‌راحتی می‌توان آن را از روش‌هایی مثل نصب دستگاه‌های کوچک به دستگاه‌های کارت‌خوان کپی و هک کرد، موردی که بارها شاهد بوده‌ایم و گزارش‌های مختلفی از سوی مردم درباره آن اعلام شده‌است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا