گوگل درباره مبارزه با بدافزار اندرویدی توضیح داد
گوگل علیه تریادا
کد مطلب: 15442
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶
 
در پی سوءاستفاده تروجان بانکی تریادا از برخی گوشی‌های اندرویدی، گوگل به مقابله با این مشکل در سال ۲۰۱۷ پرداخت و اکنون اطلاعات تازه‌ای را در این زمینه منتشر کرده‌است.
گوگل علیه تریادا
 
 
Share/Save/Bookmark
در پی سوءاستفاده تروجان بانکی تریادا از برخی گوشی‌های اندرویدی، گوگل به مقابله با این مشکل در سال ۲۰۱۷ پرداخت و  اکنون اطلاعات تازه‌ای را در این زمینه منتشر کرده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نخستین بار در سال ۲۰۱۶ مؤسسه امنیتی روسی کسپرسکی از شناسایی پیشرفته‌ترین تروجان تلفن همراه به نام تریادا خبر داد.

بررسی‌های کسپرسکی نشان می‌داد که این تروجان سارق با نفوذ به حافظه‌های رم و دست‌کاری تنظیمات آن، برخی فایل‌های سیستمی را با فایل‌های آلوده و مخرب جایگزین کرده و برای سرقت اطلاعات اقدام می‌کند.

تحقیقات مؤسسه امنیتی دیگری به نام دکتر واتسون در تابستان سال ۲۰۱۷ از افزایش توان تخریبی تریادا و نفوذ آن به طیف گسترده‌ای از گوشی‌های اندرویدی و ایجاد backdoor بر روی برنامه‌های مختلف برای سرقت اطلاعات بانکی خبر می‌داد.

تا به امروز مشخص نبود که آیا گوگل برای مقابله با این تروجان هیچ‌گونه اقدامی به عمل آورده یا خیر تا آنکه روز گذشته لوکاس سیویرسکی از اعضای گروه امنیت اندروید و حریم شخصی گوگل از تلاش‌های این شرکت در یک سال گذشته برای مقابله با تریادا پرده برداشت.

گوگل همچنین فهرستی از ۴۲ گوشی هوشمند عمدتاً ارزان‌قیمت چینی را منتشر کرد که بیش از سایر گوشی‌ها به تریادا آلوده شده‌اند. این شرکت می‌گوید از طریق همکاری با شرکت‌های سازنده گوشی‌های مذکور تهدید یادشده به‌طور کامل برطرف شده‌است.
مرجع : خبرگزاری مهر