افزایش ضریب نفوذ اینترنت کشور به بیش از ۹۰ درصد
کد مطلب: 15464
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
 
بر اساس آمار‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد مشترکان اینترنت تا پایان سال ۱۳۹۷ به بیش از ۷۴ میلیون رسیده‌است و ضریب نفوذ اینترنت در کشور بیش از 90 درصد است.
افزایش ضریب نفوذ اینترنت  کشور به بیش از ۹۰ درصد
 
 
Share/Save/Bookmark
بر اساس آمار‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد مشترکان اینترنت تا پایان سال ۱۳۹۷ به بیش از ۷۴ میلیون رسیده‌است و ضریب نفوذ اینترنت در کشور بیش از 90 درصد است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس آمار‌های منتشر شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد مشترکان اینترنت تا پایان سال ۱۳۹۷ به بیش از ۷۴ میلیون رسیده و ضریب نفوذ اینترنت به بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته‌است؛ همچنین در این آمار به استفاده ۸۶ درصد کاربران از اینترنت‌های نسل سوم و چهارم همراه اشاره شده‌است.

تعداد مشترکان اینترنت پهن‌باند طبق آخرین آمار منتشرشده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان سال ۹۷، ۷۴ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۵۹۵ است که شامل ۶۴ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۱۱۲ مشترک اینترنت پهن‌باند سیار و ۱۰ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۴۸۳ مشترک اینترنت پهن‌باند ثابت می‌شود.

این در حالی است که تعداد مشترکان اینترنت پهن‌باند ثابت در سال ۱۳۹۵، بیش از ۳۳ میلیون در بخش پهن‌باند سیار و بیش از ۹ میلیون در بخش پهن‌باند ثابت بود و در سال ۹۶ این آمار به بیش از ۵۳ میلیون برای مشترکان پهن‌باند سیار رسیده و مشترکان پهن باند ثابت هم با افزایشی بیش از ۳۰۰ هزار مشترک مواجه بودند.

در حال حاضر انواع سرویس‌های موجود در اینترنت در ایران به‌دلیل داشتن ویژگی‌های متمایز از هم برای کاربران با شرایط مکانی و موقعیتی متفاوت ارائه می‌شود. سرویس‌های پرسرعت فراهم‌شده از سرویس‌های ثابت تا نقطه‌به‌نقطه و درنهایت همراه را شامل می‌شوند که هر سرویس نیز در خود دارای انواع مختلفی سرویس‌های متمایز از هم است که کاربران اینترنتی بسته به شرایط و نیاز خود می‌توانند مناسب‌ترین سرویس را انتخاب کنند.

طبق این آمار، ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند تا پایان سال ۹۷، ۹۰.۷۸ درصد است که ۷۸.۱۴ درصد آن مربوط به ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند سیار و ۱۲.۶۵ درصد ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند ثابت است. این در حالی است که سال ۹۶، ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند در سال ۹۵، بیش از ۵۳ درصد و در سال ۹۶، بیش از ۷۸ درصد بود.

به گفته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان سال ۱۳۹۷، استفاده از اینترنت استفاده نسل‌های سه و چهار اینترنتی با ۶۴ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۱۱۲ مشترک به ۸۶ درصد رسیده‌است و نشان از رشد اینترنت سیار دارد. پس از آن اینترنت پهن‌باند DSL است که با هشت میلیون و ۸۸۱ هزار و ۷۶۷ مشترک، ۱۲ درصد را شامل می‌شود. اینترنت TD-LTE با یک‌میلیون و ۲۲۳ هزار و ۳۷۷ مشترک، دو درصد را تشکیل می‌دهد و WiFi با ۲۷۶ هزار و ۳۳۹ مشترک، سهمی کمتر از یک درصد دارد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا