سنگ بزرگ اینستاگرام پیش پای هکرها
بازیابی ساده اکانت‌های هک‌شده در اینستاگرام
کد مطلب: 15472
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۶
 
اینستاگرام در حال آزمایش یک فرایند برای بازیابی اکانت درون‌برنامه‌ای (in-app) است که بازپس‌گیری حساب را برای کاربران آسان‌تر کند و دسترسی هکرها را دشوار سازد.
بازیابی ساده اکانت‌های هک‌شده در اینستاگرام
 
 
Share/Save/Bookmark
اینستاگرام در حال آزمایش یک فرایند برای بازیابی اکانت درون‌برنامه‌ای (in-app) است که بازپس‌گیری حساب را برای کاربران آسان‌تر کند و دسترسی هکرها را دشوار سازد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، با توجه به اینکه اخیرا کاربران شکایت‌های زیادی از دزدیده شدن اکانت‌ها و مشکلات امنیتی این شبکه اجتماعی داشته‌اند، اینستاگرام برای بهبود ماژول امنیتی خود دست به کار شده‌است.

اگر کاربر پسورد خود را فراموش کرده یا پسورد او توسط هکرها تغییر داده شده‌باشد در فرایند فعلی تایید مالکیت اکانت فرمی را از طریق ایمیل دریافت می‌کند که به‌وسیله آن می‌تواند برای بازیابی اکانت اینستاگرام خود اقدام کند. مشکل متد فعلی این است که در برخی مواقع، هکر به ایمیل شخص هم دسترسی دارد و مجددا می‌تواند روند به دست گرفتن کنترل اکانت اینستاگرام او را آغاز کند.

در فرایند جدید  اطلاعات تماس کاربر مثل آدرس ایمیل ثانویه یا شماره تلفن او از داخل خود اپ دریافت شده و سپس با ارسال یک کد ۶ رقمی به همان آدرس،  می‌تواند برای بازیابی اکانت اینستاگرام خود اقدام کند. علاوه‌بر این پس از بازیابی حساب کاربری، اینستاگرام اطمینان حاصل می‌کند که هکرها از طریق دستگاه‌های دیگر به کد 6 رقمی مذکور که برای صاحب اکانت فرستاده‌شده، دسترسی پیدا نکنند.

اینستاگرام همچنین اعلام کرده که این فرایند حتی در صورت تغییر پیدا کردن نام کاربری توسط هکرها برای کاربر امکان بازیابی اکانتش را فراهم می‌کند. این مسئله در شبکه اجتماعی محبوب بسیار متداول است به خصوص در مورد اکانت‌هایی که نام کاربری آن‌ها تک کلمه‌ای بوده یا نام کوچک کاربر باشد. به گزارش وبسایت Motherboard، تجارت این اکانت‌های مسروقه در فروم‌های زیرزمینی بسیار رواج دارد و گاهی اکانت‌ها تا ده‌ها هزار دلار فروخته‌می‌شوند.

اینستاگرام برای مقابله با این موضوع، روشی در پیش خواهدگرفت که بر اساس آن پس از اعمال هر تغییری در اکانت، هکر نمی‌تواند نام کاربری را برای مدتی در اختیار بگیرد. این قابلیت در حال حاضر برای کاربران اندروید در دسترس است و به‌زودی برای iOS هم اجرا می‌شود.
مرجع : تابناک