از سوی وزرات دفاع ایالات متحده‌ آمریکا اعلام شد
اجرای استانداردهای جدید امنیت سایبری آمریکا از سال 2020
کد مطلب: 15473
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۸
 
مقامات وزارت دفاع ایالات متحده طرح‌هایی را برای استانداردهای امنیت سایبری ارائه کردند که قرار است از ژانویه ۲۰۲۰ اجرا شوند.
اجرای استانداردهای جدید امنیت سایبری آمریکا از سال 2020
 
 
Share/Save/Bookmark
مقامات وزارت دفاع ایالات متحده طرح‌هایی را برای استانداردهای امنیت سایبری ارائه کردند که قرار است از ژانویه ۲۰۲۰ اجرا شوند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مقامات وزارت دفاع ایالات متحده طرح‌های جدیدی را برای استانداردهای امنیت سایبری ارائه کردند. کیتی آرینگتون (Katie Arrington)، دستیار ارشد معاون دفاع سایبری در کنفرانس شورای خدمات تخصصی، درخواست خود را مبنی بر همکاری بخش خصوصی و دولتی به منظور امنیت زنجیره تأمین بیان کرد. استانداردهای جدید، یک سیستم پنج سطحی دارند و دستورالعمل فعلی مؤسسه ملی استاندارد و فناوری (National Institute of Standards and Technology) را با ورودی جدید از بخش خصوصی و دانشگاهی ادغام خواهند کرد.

این استانداردها به عنوان تأییدیه مدل کامل امنیت سایبری (e National Institute of Standards and Technology)، با همکاری آزمایشگاه فیزیک کاربردی جان هاپکینز (Johns Hopkins) و مؤسسه مهندسی نرم افزار دانشگاه «Carnegie Mellon» مورد تحقیق و توسعه قرار خواهندگرفت. شرکت‌های خصوصی شخص ثالث هم پیمانکاران را برای تضمین اتخاذ استانداردها بررسی می‌کنند. این برنامه، شامل یک مرکز آموزش امنیت سایبری خواهد بود. سطح امنیت سایبری مورد نیاز توسط استادراندها و روی همه قراردادهای اجرا شده نشان داده خواهند شد.

مقامات دفاعی آمریکا بیش از یک سال است که در مورد نیاز به توسعه استانداردهای اجرایی جدید امنیت سایبری صحبت می‌کنند. اوایل سال ۲۰۱۹، دانا دیسی (Dana Deasy)، مدیر ارشد اطلاعات وزارت دفاع ایالات متحده دلایل عدم نگرانی درمورد پیمانکاران اصلی و درجه یک را توضیح داد.

دیسی گفت: این اطمینان با رسیدن به پیمانکاران فرعی درجه ۳ و ۴ کاهش می‌یابد. نکته اصلی این است که با دقت در پیمانکاران فرعی مختلف از خود می‌پرسید، آیا آنها متوجه می‌شوند؟ آیا مجهز هستند؟ آیا دانش و توانایی دفاع از خود را دارند؟ و اینکه ما باید چه کاری انجام دهیم تا کمک بیشتری به آنها در یادگیری دفاع از خود در سطوح مختلف کنیم؟ ژ

بیانیه آرینگتون، اولین دیدگاه نسبت به استانداردهای مورد انتظار برای اجرا به حساب می‌آیند. به همین ترتیب، در سال ۲۰۱۷ نیز وزارت دفاع آمریکا قوانین جدیدی معرفی کرد که براساس آن تمام فروشندگانی که با بخش تجاری همکاری دارند باید از اطلاعات دفاعی پوششی منتقل گشته یا ذخیره شده در شبکه یا سیستم خود محافظت کنند.

وی ضمن اشاره به قوانین جدید، عنوان کرد: باید برای اطمینان از امنیت اطلاعات میان بخش خصوصی و دولتی همکاری صورت گیرد. این یک مسئله انفرادی نیست و توجه به گروه مطرح می‌شود.

دستیار ارشد معاون دفاع سایبری اظهار کرد: اکثر پیمانکاران وزارت دفاع از شیوه‌های امنیت سایبری اد هاک (Ad hoc) و متناقض بهره می‌برند. نواقص امنیت سایبری و سرقت داده‌های مالکیت معنوی از اطلاعات وزارت دفاع آمریکا منجر به سرقت سیستم‌های سلاح درجه یک مانند F-35 می‌شود؛ بنابراین ما باید در مورد اتفاقات مربوط به داده‌های خود خشمگین باشیم.

آرینگتون در حال برگزاری یک تور شنیداری در آمریکا برای دریافت پیشنهاد پیمانکاران در خصوص قوانین امنیت سایبری است. او قانونگذار سابق کارولینای جنوبی و مالک کسب و کار کوچکی است که با دولت همکاری دارد و به گفته خودش، تجربیات او برای کمک به امنیت داده‌‎های نظامی مفید هستند.

جویس کُرِل (Joyce Corell)، دستیار زنجیره تأمین و سایبری در اداره مدیریت مرکز امنیت و ضدجاسوسی ملی اطلاعات ملی معتقد است که بزرگ‌ترین خطرات ضدجاسوسی علیه ایالات متحده، نه سرقت داده‌های دولتی، بلکه آی‌پی بخش خصوصی است.

وی در ادامه صحبت‌های آرینگتون اعلام کرد: تلاش دولت‌هایی مانند چین برای سرقت آی‌پی آمریکایی باعث فعالیت اکثر سازمان‌های ضدجاسوسی واشنگتن شده است. اقدامات جدید برای امنیت زنجیره تأمین به منظور جلوگیری از انتشار داده‌ها امری ضروری است. به همین دلیل امنیت سایبری باید در تمام بخش‌های زنجیره تأمین برای پیمانکاران دولتی لحاظ گردد. کسب و کارهای کوچک نیز باید همکاری سایبری با بخش دولتی را افزایش دهند. امنیت زنجیره تأمین، یک ورزش تیمی است.

کُرِل و آرینگتون، هر دو پیام‌هایی را مبنی بر نیاز به امنیت سایبری در تمام سطوح زنجیره تأمین، پیمانکاری و سازمان‌های نظامی و غیرنظامی منتشر کردند.
مرجع : سایبربان