افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتالی در جهان
کد مطلب: 15488
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۳
 
آمارها حاکی است که ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین در ترکیه و منطقه آمریکای لاتین از محبوبیت بیشتری برخوردار شده‌اند.
افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتالی در جهان
 
 
Share/Save/Bookmark
آمارها حاکی است که ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین در ترکیه و منطقه آمریکای لاتین از محبوبیت بیشتری برخوردار شده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، تازه‌ترین آمارهای مؤسسه تحقیقاتی استاتیستا (statista) نشان می‌دهد که کاربران ترکیه و کشورهای آمریکای لاتین نسبت به سایر نقاط جهان از خریداری، استخراج و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده استقبال بیشتری نشان داده‌اند.

با توجه به اهمیت روزافزون ارزهای دیجیتال رمزنگاری‌شده در جهان، کاربران زیادی به استخراج و سرمایه‌گذاری در آنها روی آورده و از این طریق سعی دارند که ثروت هنگفتی را به جیب بزنند.

فناوری ارزهای دیجیتالی رمزپایه همچون بیت‌کوین یک پول رمزنگاری‌شده است، این امکان را به کاربران می‌دهد که مبادلات مالی خود را بدون نیاز به هیچ بانکی انجام دهند و همچنین هویت طرفین معامله نیز ناشناس باقی می‌مانند. ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده باید توسط سخت‌افزارهای قدرتمندی که معمولاً کارت گرافیک موجود در ابر رایانه‌هاست، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند.

گفته می‌شود ارزهای دیجیتالی رمزپایه غیرقابل هک هستند و باید به‌صورت ناشناس و با استفاده از سخت‌افزارهای قدرتمندی از پلتفرم‌های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به‌اصطلاح ماینینگ شوند.

بسیاری از کشورهای جهان در ابتدا در تلاش بودند تا این پول بی‌افسار را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند؛ چراکه آنها بر این باورند بیت‌کوین به تجارت‌های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن‌ زده و به علت آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی‌توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری کنند، باعث سهولت استفاده از آن می‌شود. این در حالی است که برخی دیگر از کشورها با وضع قوانین دقیق و درست، استفاده از این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری‌شده را مجاز اعلام کرده‌اند.

ترکیه، برزیل، کلمبیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، چین، اندونزی، اسپانیا، روسیه، دانمارک، استرالیا، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، فرانسه، آلمان و ژاپن به ترتیب کشورهایی از جهان بوده‌اند که در آنها بیشترین آمار استقبال از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین به ثبت رسیده‌است.

طی چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری‌شده بسیاری همچون بیت‌کوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری برخوردار شده و کاربران بسیاری در جهان به‌دنبال استخراج و تبدیل پول‌های خود به ارزهای دیجیتالی هستند؛ چراکه این روزها بسیاری از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته‌اند به پول زیادی دست پیدا کنند.

چندی پیش بود که کارشناسان پیش‌بینی کرده‌بودند با شکوفایی فناوری بلاک‌چین، روند استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری‌شده نیز صعودی خواهدشد و رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه خواهدکرد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا