اختلال در شرکت مخابراتی KPN هلند
هکرها خدمات عمومی هلند را مختل کردند
کد مطلب: 15496
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۸
 
دسترسی به خدمات عمومی در هلند به‌دلیل حمله هکرها مختل شد.
هکرها خدمات عمومی هلند را مختل کردند
 
 
Share/Save/Bookmark
دسترسی به خدمات عمومی در هلند به‌دلیل حمله هکرها مختل شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مردم هلند به علت اختلال فنی ناشی از حمله هکری نتوانستند به بسیاری از خدمات عمومی و ازجمله شماره تلفن عمومی پلیس دسترسی داشته‌باشند.

اختلال گسترده مخابراتی در هلند در روز دوشنبه به‌مدت چند ساعت شماره سه رقمی تماس عمومی با پلیس این کشور را از کار انداخت. این اختلال تماس با آتش‌نشانی، بیمارستان‌ها و دیگر مراکز خدمات عمومی را هم ناممکن کرد. اختلال یادشده مربوط به شرکت مخابراتی KPN هلند بوده‌است.

اگر چه در مورد علت دقیق این حادثه هنوز اطلاعی وجود ندارد، اما کارشناسان امنیتی حمله هکری و نقص نرم‌افزاری را اصلی‌ترین عامل آن قلمداد کرده‌اند. اختلال یادشده از ساعت ۳:۴۵ دقیقه بعداز ظهر روز گذشته در هلند شروع شد و حدود چهار ساعت به طول انجامید.

مقامات هلندی با استفاده از حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی در این زمینه به مردم هشدار دادند و از شهروندان خواسته‌شد در صورت وقوع هرگونه مشکلی به جای تماس تلفنی با پلیس یا اورژانس خود به طور مستقیم به نزدیک ترین بیمارستان یا مرکز درمانی مراجعه کنند.

در این مدت برخی مردم توانستند برای دسترسی به پلیس از ایمیل یا شماره‌های اعلام شده واتس اپ استفاده کنند. این نقص فنی بی سابقه که تمامی ۱۷ میلیون نفر جمعیت هلند را تحت تاثیر قرار داد، بزرگ‌ترین و بی‌سابقه‌ترین مشکل از این دست در تاریخ کشور هلند گزارش شده‌است.
مرجع : تابناک