آمریکای شمالی؛ بزرگ‌ترین و نخستین هدف هکرها در جهان
کد مطلب: 15522
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
 
تحقیقات نشان می دهد که منطقه آمریکای شمالی، بزرگ‌ترین و نخستین هدف هکرها و مجرمان سایبری برای سرقت اطلاعات از شرکت‌های مختلف است.
آمریکای شمالی؛ بزرگ‌ترین و نخستین هدف هکرها در جهان
 
 
Share/Save/Bookmark
تحقیقات نشان می دهد که منطقه آمریکای شمالی، بزرگ‌ترین و نخستین هدف هکرها و مجرمان سایبری برای سرقت اطلاعات از شرکت‌های مختلف است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، ‌بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، منطقه آمریکای شمالی که شامل دو کشور ایالات متحده و کانادا می‌شود، نسبت به سایر مناطق جهان بیشتر هدف حمله سایبری و هکرها قرار گرفته‌است به‌گونه‌ای که در این تحقیقات اعلام شده‌است فقط در طول سال ۲۰۱۷ میلادی، بالغ بر یک‌هزار و ۵۱۴ فقره حمله سایبری به زیرساخت‌ها و شرکت‌های مختلف مستقر در این منطقه صورت گرفته‌است که ۸۶ درصد از مجموع کل حملات سایبری و سرقت اطلاعات در جهان را تشکیل می‌دهد.

این در حالی است که سایر مناطق جهان سهم بسیار کمتری از هدف هکرها و مجرمان سایبری برای سرقت اطلاعات شرکت‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی مختلف دارند به عنوان مثال، در همین بازه زمانی، تنها ۱۱۲ مورد سرقت اطلاعاتی در اروپا به ثبت رسیده است و سهم آن در جهان ۶ درصد اعلام شده‌است.

با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هکرها، کشورهای مختلف زیادی در سراسر جهان هدف این‌گونه حملات قرار گرفته‌اند و خسارات جبران‌ناپذیری را متحمل شده‌اند. آمارهای حاکیست که حملات سایبری و هک اطلاعات شرکت‌های مختلف هر ساله روندی افزایش را تجربه می‌کند.

اخبار و گزارش‌هایی که طی ماه‌ها و سال‌های اخیر از حملات سایبری و هک به بانک‌ها و مؤسسات بزرگ تجاری و اقتصادی شنیده‌ایم، همگی حاکی از یک اتفاق بسیار ناخوشایند و وحشتناک در حال وقوع هستند. بدیهی است که دیگر نمی‌توان گفت هیچ فرد و یا هیچ سازمانی از گزند خطرات و تهدیدهای حملات سایبری در امان است و معلوم نیست این تهدید رو به رشد، تا چه زمانی قرار است به طول بیانجامد.

بعد از منطقه آمریکای شمالی، مناطق اروپا و شرق آسیا با اختصاص ۶ درصد از مجموع کل حملات سایبری در جهان در جایگاه دوم، منطقه خاورمیانه و آفریقا با اختصاص یک درصد و سایر مناطق همچون آمریکای جنوبی نیز تنها با کمتر از یک درصد سرقت اطلاعاتی مواجه شده‌اند.

تحلیلگران در تشریح و توصیف علت اینکه چرا آمریکای شمالی نخستین و بزرگت‌رین هدف هکرها برای سرقت اطلاعات به شمار می‌رود، خاطرنشان کرده‌اند که اولاً بالغ بر ۹۰ درصد غول‌های تکنولوژی و شرکت‌های بزرگ و معروف جهان در ایالات متحده آمریکا مستقر و فعال هستند؛ بنابراین طبیعی است که هکرها برای به دست آوردن اطلاعات موردنظر خود به آنها حمله کرده و داده‌های موجود در زیرساخت‌ها و سرورهای آنها را به سرقت ببرند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا