هکرها به island hopping امید بسته‌اند
کد مطلب: 15524
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۹
 
هکرها با بهره‌گیری از تکنیک island hopping تاکنون توانسته‌اند به اطلاعات شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف نفوذ یابند.
هکرها به island hopping امید بسته‌اند
 
 
Share/Save/Bookmark
هکرها با بهره‌گیری از تکنیک island hopping تاکنون توانسته‌اند به اطلاعات شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف نفوذ یابند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارشناسان به تازگی دریافته و اعلام کرده اند که هکرها و مجرمان سایبری با نفوذ به شرکت‌های کوچک وابسته به شرکت‌های بزرگ‌تر، سعی دارند به زیرساخت‌های آنها دسترسی پیدا کنند.

کارشناسان و پژوهشگران امنیتی به تازگی دریافته‌اند که هکرها و مجرمان سایبری با استفاده از تکنیک جدیدی با عنوان island hopping سعی دارند به اطلاعات موجود در زیرساخت‌های شرکت‌های کوچک‌تر وابسته به شرکت‌های بزرگ‌تر نفوذ و دسترسی پیدا کنند تا بتوانند به اطلاعات ارزشمند شرکت‌های بزرگ‌تر دسترسی پیدا کرده و آنها را به سرقت ببرند.

بر اساس یافته‌های این محققان، هکرها با بهره‌گیری از تکنیک مذکور تاکنون توانسته‌اند به اطلاعات شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف نفوذ یابند که در این میان ۴۲ درصد از شرکت‌های مالی، ۳۲ درصد از شرکت‌های تولیدی و ۳۲ درصد از شرکت‌های خرده‌فروشی هک شده و هکرها و مجرمان سایبری موفق شده‌اند به داده‌های مورد‌نظر خود دسترسی پیدا کنند.

کارشناسان امنیتی نیز از افزایش روزافزون حملات هکرها با استفاده این روش به شرکت‌های مختلف هشدار داده و از آنها خواسته اند هرچه سریع‌تر به افزایش ارتقای سطح امنیت سایبری و محافظت از اطلاعات محرمانه و فوق سری خود اقدام کنند.

آنها همچنین در گزارش‌های خود اعلام کرده‌اند که هم‌اکنون در بیش از نیمی از حملات سایبری در جهان از این روش استفاده‌می‌شود.
مرجع : خبرگزاری ايسنا