اختلال در سیستم هشدار آنلاین دخالت در انتخابات پارلمان اروپا
کد مطلب: 15534
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد سیستم هشدار آنلاینی که اتحادیه اروپا در واکنش به دخالت دیجیتالی در انتخابات پارلمان اروپا راه‌اندازی کرده‌است، درست کار نمی‌کند.
اختلال در سیستم هشدار آنلاین دخالت در انتخابات پارلمان اروپا
 
 
Share/Save/Bookmark
بررسی‌ها نشان می‌دهد سیستم هشدار آنلاینی که اتحادیه اروپا در واکنش به دخالت دیجیتالی در انتخابات پارلمان اروپا  راه‌اندازی کرده‌است، درست کار نمی‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، ‌بررسی‌ها بر روی سیستم هشدار آنلاین دخالت در انتخابات پارلمان اروپا، نشان می‌دهد باید برای بهینه‌سازی آن اقدامات بیشتری صورت بگیرد تا سیستم یادشده بتواند با دقت بالایی تلاش برای تاثیرگذاری بر انتخابات از طریق شبکه‌های اجتماعی و انتشار اخبار دروغین و غیره را شناسایی کند.

بررسی‌هایی که بر روی این سیستم هشدار سریع صورت گرفته، نشان می‌دهد سیستم مذکور از تاثیرگذاری و کارایی لازم برای شناسایی موارد تخلف و انتقال پیام هشدار برخوردار نیست.

یک نکته مهم دیگر این است که اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هنوز به پایگاه داده این سیستم نپیوسته‌اند و داده‌های موجود در پایگاه داده مذکور ناکافی بوده و در حد زیادی تحلیل‌نشده باقی مانده‌است. درنهایت عدم توافق مقامات اروپایی بر سر کارایی سیستم یادشده موجب شده تا از آن برای صدور هیچ‌گونه پیام هشداری استفاده‌نشود.

در سال‌های اخیر مقامات اروپایی و آمریکایی بارها روسیه را به تلاش برای دخالت در انتخابات مختلف خود از طریق نشر اخبار دروغ و دست‌کاری افکار عمومی متهم کرده‌اند، اما روسیه این اخبار را تکذیب کرده‌است. در عین حال این نگرانی وجود دارد که سیستم هشدار دیجیتالی اروپاییان به جای مقابله با سوءاستفاده‌های احتمالی به ابزاری برای محدود کردن آزادی بیان منجر شود.
مرجع : خبرگزاری مهر