ویندوز 10 را به‌روز نکنید
کد مطلب: 15537
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
 
مایکروسافت به کاربران هشدار داد جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز 10 ممکن است برای قسمت‌هایی از سیستم‌عامل رایانه آنها مشکلات جدی به وجود بیاورد.
ویندوز 10 را به‌روز نکنید
 
 
Share/Save/Bookmark
مایکروسافت به کاربران هشدار داد جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز 10 ممکن است برای قسمت‌هایی از سیستم‌عامل رایانه آنها مشکلات جدی به وجود بیاورد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت مایکروسافت به عنوان توسعه‌دهنده سیستم‌عامل ویندوز با انتشار بیانیه‌ای به میلیون‌ها کاربر ویندوز ۱۰ هشدار داد که جدیدترین به‌روز رسانی این سیستم عامل به نام KB۴۵۰۱۳۷۵، احتمال دارد به بخش‌هایی از سیستم عامل رایانه آنها همچون Remote Access Connection Manager آسیب وارد کند.

بر اساس این گزارش فوربس، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که مهم‌ترین بخشی که ممکن است با دریافت این به‌روزرسانی جدید دچار آسیب و مشکلات جدی شود بخش شبکه‌های خصوصی مجازی (virtual private networks) است که وظیفه نحوه اتصال رایانه به شبکه جهانی اینترنت را مدیریت و نظارت می‌کند.

بسیاری از کارشناسان امنیتی این بیانیه هشدارآمیز مایکروسافت را بسیار جدی خوانده و تمامی کاربران ویندوز درخواست کردند که تا اطلاع ثانوی رایانه خود را به‌روزرسانی نکنند و تا زمانی که مایکروسافت مشکلات موجود در به‌روزرسانی جدید خود را برطرف نکرده و هیچ نسخه جدیدی از این سیستم‌عامل را روی رایانه خود نصب نکنند، چراکه ممکن است به بخش‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رایانه آنها آسیب‌های جدی و غیرقابل جبرانی وارد شود و تا مدت‌ها آنها را با مشکلات عدیده‌ای مواجه سازد.

هرچند که مایکروسافت اعلام کرده که با بهره‌گیری از متخصصان زبده خود در حال برطرف کردن مشکلات احتمالی و ارائه به‌روزرسانی‌های بعدی است، اما هنوز زمان دقیقی برای انتشار به‌روزرسانی‌های جدیدی که این مشکلات را برطرف می‌کند اعلام نکرده‌است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا