رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت
ناظمی: استراتژی ما به رسمیت‌شناختن ارز دیجیتال است
کد مطلب: 15548
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹
 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: اصلی‌ترین استراتژی ما به رسمیت شناختن ارز دیجیتال است و مکانیزم بازار بهتر از مداخله دولت است.
ناظمی: استراتژی ما به رسمیت‌شناختن ارز دیجیتال است
 
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: اصلی‌ترین استراتژی ما به رسمیت شناختن ارز دیجیتال است و مکانیزم بازار بهتر از مداخله دولت است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: به رسمیت‌شناسی ارز دیجیتال یک‌سری الزامات دارد که آن الزمات باید رعایت شود. وزارت ارتباطات، هشت ماه پیش تقاضای خود را در این باره به دولت داده‌ست و این تقاضا به جلسات کمیسیون‌های دولت رفت و درنهایت در هیئت وزیران مطرح شد که با آن موافقت نشد و بار دیگر به کمیسیون‌ها برگشت.

ناظمی با اشاره به جلسه کمیسیون اقتصاد، گفت: در جلسه کمیسیون اقتصاد که هفته گذشته برگزار شد و اغلب وزرای مرتبط با موضوع و معاون‌های آنها حضور داشتند، پیشنهادهای ما برای به رسمیت‌شناسی ارز دیجیتال بار دیگر مطرح شد.

به گفته وی؛ چند چالش در بخش‌های مختلف پیش روی رمز ارز وجود دارد که یک بخش آن اقتصادی و مربوط به وزارت اقتصاد و امور دارایی است.

ناظمی گفت: در جلسه روز دوشنبه آقای دژپسند، وزیر اقتصاد و امور دارایی، نگاه مثبتی به پیشنهادهای ما داشتند. همچنین بخش مهم دیگر مربوط به بانک مرکزی است که آقای همتی نیز موافق کلیات پیشنهادها در این زمینه بودند.

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه بیشترین مشکل را با وزارت نیرو داریم، اظهار کرد: در همان جلسه با آقای اردکانیان نیز صحبت کردیم، اما به بررسی همه بندها نرسیدیم و ادامه مباحث به جلسه هفته آتی کمیسیون موکول شد.

ناظمی ابراز امیدواری کرد پس از جمع‌بندی موضوع در جلسه هفته آتی کمیسیون، پیشنهادها وزارت ارتباطات به هیئت وزیران برود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه پیشنهادات ما برای به رسمیت‌شناسی ارز دیجیتال چند مبنای اصلی دارد، اظهار کرد: یکی از این مبناها استخراج ارز دیجیتال در ساعات غیر پیک است.

ناظمی ادامه داد: مبنای دیگر این است که در ساعات غیر پیک و در یک بازار رقابتی قیمت برق به‌دست آید نه اینکه که یک قیمت مشخص برای آن تعیین شود، به عبارت دیگر نیروگاه‌ها اجازه داشته‌باشند برق با قیمت رقابتی، نه قیمت شبکه و معین به متقاضیان بفروشند.

وی تصریح کرد: در پیشنهاد ما قیمت برق را بازار عرضه و تقاضا تعیین می‌کند، چراکه اگر قیمت معین باشد رقابت‌پذیری از این فعالیت گرفته‌می‌شود، به عبارت دیگر عرضه بر اساس تقاضا صورت می‌پذیرد و برق مازاد در ساعات غیر پیک با قیمت رقابتی عرضه می‌شود و طرف تقاضا نیز امکان انتخاب دارد.

ناظمی همچنین تسهیل سرمایه‌گذاری در قسمت نیروگاهی یا هر منبعی را که بتواند به استخراج رمز ارز کمک کند از دیگر مبناهای پیشنهادهای وزارت ارتباطات عنوان کرد.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: موارد ذکر شده پیش‌فرض‌های ما هستند که اگر وزارت نیرو بپذیرد فکر می‌کنیم مشکلی در زمینه استخراج ارز دیجیتال در کشور وجود نداشته‌باشد.
مرجع : خبرگزاری ایلنا