اپل به هکرها جایزه می‌دهد
کد مطلب: 15654
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
 
یک‌میلیون دلار جایزه کسانی است که بتوانند اپل را از شکاف‌های امنیتی موجود در سیستم‌عاملش آگاه کنند.
اپل به هکرها جایزه می‌دهد
 
 
Share/Save/Bookmark
یک‌میلیون دلار جایزه کسانی است که بتوانند اپل را از شکاف‌های امنیتی موجود در سیستم‌عاملش آگاه کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اپل اعلام کرد که یک برنامه جدید برای کشف باگ‌های امنیتی در نظر گرفته‌است. طبق این برنامه افرادی که بتوانند شکاف‌های امنیتی در مک او اس، تی وی او اس، واچ او اس و آی کلود را کشف و فاش کنند، جایزه‌ای یک‌میلیون دلاری از اپل دریافت می‌کنند.

این شرکت اعلام کرد که آیفون‌هایی مخصوص و رایگان در اختیار کارشناسان امنیتی قرار می‌دهد تا به این ترتیب آنها قبل از هکرها باگ‌های امنیتی را فاش کنند.

برنامه کشف شکاف امنیتی در آیفون از اوایل هفته گذشته اعلام شده‌است، اما این نخستین‌باری است که اپل برنامه کشف شکاف امنیتی در سیستم iOS را گسترش می‌دهد. این برنامه نخستین‌بار در ۲۰۱۶ میلادی ارائه شد.

کارشناسان امنیتی که بتوانند شکاف‌های امنیتی در پلتفرم‌هایی غیر از iOS را شناسایی کنند جایزه‌ای ۲۰۰ هزار دلاری دریافت می‌کنند. البته جایزه یک‌میلیون دلاری به کشف شکاف‌های امنیتی تعلق می‌گیرد که حمله‌کنندگان با استفاده از آنها و بدون دسترسی فیزیکی به دستگاه قادر به نفوذ کامل در آیفون یا آی‌پد هستند.

همچنین این شرکت جایزه‌ای ۵۰۰ هزار دلاری برای کشف شکاف‌های امنیتی درنظر گرفت که به هکرها اجازه دسترسی به کل اطلاعات کاربر را می‌دهد.
مرجع : خبرگزاری مهر