آمار حملات سایبری نیمه نخست ۲۰۱۹
افزایش 60 درصدی سرقت رمزهای عبور
کد مطلب: 15663
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
 
سرقت رمزهای عبور و نشت داده‌های کاربران در نیمه نخست سال 2019 با رشد 60 درصدی همراه بوده‌است.
افزایش 60 درصدی سرقت رمزهای عبور
 
 
Share/Save/Bookmark
سرقت رمزهای عبور و نشت داده‌های کاربران در نیمه نخست سال 2019 با رشد 60 درصدی همراه بوده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، به‌کارگیری بدافزارها با هدف جمع‌آوری و سو‌ءاستفاده از داده‌های دیجیتالی کاربران که به‌صورت جامع با نام سرقت رمز عبور شناخته‌می‌شود طی سال ۲۰۱۹ میلادی رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد.

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز امنیتی کسپرسکی، تعداد کاربرانی که هدف سارقان اینترنتی قرار گرفتند در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی کمتر از ۶۰۰ هزار نفر بوده‌است که این رقم طی نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی به ۹۴۰ هزار کاربران افزایش یافت.

ابزارهای سرقت رمز عبور (PSW) یکی از سلاح‌های معمول در حملات سایبری محسوب می‌شوند تا بتوانند وارد حریم شخصی کاربران شوند. این دسته از نرم‌افزارهای مخرب و آلوده داده‌ها را به صورت مستقیم از مرورگرهای اینترنتی کاربران دریافت می‌کنند و برای این کار روش‌های مختلف را در اختیار می‌گیرند. این اطلاعات معمولا بسیار حساس هستند و جزییات مختلف را برای ورود به حساب‌های کاربری آنلاین شامل می‌شوند و البته، اطلاعات مربوط به حساب‌های مالی و بانکی نظیر رمزهای عبور ذخیره شده، اطلاعات تکمیل خودکار در سایت‌ها و جزییات کارت‌های بانکی برای پرداخت‌های آنلاین را شامل می‌شوند.

به همین منظور برخی خانواده‌های این نرم‌افزارهای مخرب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند فایل‌های کوکی در مرورگرهای اینترنتی را سرقت کنند و همچنین امکان سرقت فایل‌های کاربر از یک منطقه مشخص مانند دسکتاپ رایانه او را نیز دارند. همچنین این بدافزارها قادر هستند فایل‌های مربوط به اپلیکیشن‌های کاربردی ازجمله خدمات پیام‌رسان را نیز در اختیار بگیرند.
مرجع : همکاران سیستم