تصمیم اف‌بی‌آی
گردآوری داده‌های مردم از شبکه های اجتماعی
کد مطلب: 15675
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
 
اف‌بی‌آی قصد دارد به منظور مقابله با تهدیدات، اقدامات تندتری در راستای نظارت بر پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی انجام دهد.
گردآوری داده‌های مردم از شبکه های اجتماعی
 
 
Share/Save/Bookmark
اف‌بی‌آی قصد دارد به منظور مقابله با تهدیدات، اقدامات تندتری در راستای نظارت بر پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی انجام دهد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، پلیس فدرال ایالات متحده به دنبال دریافت پیشنهادهایی از سوی شرکت‌های ثالثی است که راهکارهایی برای استخراج انبوه اطلاعات عمومی از فیس‌بوک، توئیتر و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را ارائه می‌دهند. به گفته این سازمان، داده‌های جمع‌آوری‌شده برای شناسایی و نظارت بر تهدیدات علیه ایالات متحده و منافع آن کاربرد خواهد داشت.

گفته شده که این درخواستِ پیشنهاد چندین هفته قبل از تیراندازی‌های اخیر در تگزاس و اوهایو ارائه شده‌اند.

اف‌بی‌آی درخواست کرد که اطلاعات کامل افراد مورد علاقه پروفایل‌ها و نیز وابستگی آنها به گروه‌ها یا سازمان‌ها جمع‌آوری شود تا بدین‌ترتیب بتوان کاربران را بر اساس نزدیکان آنها و کلید واژه‌های جست‌وجو‌شده ردیابی کرد. شرکت‌ها هم می‌توانند تا ۲۷ آگوست (۵ شهریورماه) پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

پیش از این دونالد ترامپ هم از شبکه‌های اجتماعی گلایه کرده و خواستار توسعه ابزارهایی شده‌بود که تیراندازها را پیش از ارتکاب جرم در شبکه‌های اجتماعی شناسایی کنند.

اف‌‌بی‌آی معتقد است که این‌گونه ابزارها در هماهنگی با راهکارهای حفاظت از حریم شخصی و آزادی‌های مدنی هستند. اما وقتی نام‌ها، تصاویر و شماره‌های شناسایی که به‌طور انبوه جمع‌آوری شده‌اند با مجموعه داده‌هایی از منابع دیگر ترکیب شوند دقیقاً برعکس آنچه اف‌بی‌آی می‌گوید اتفاق خواهد افتاد.

اف‌بی‌آی واکنشی به این خبر نشان نداده‌است اما سخنگوی توییتر اعلام کرد که ممنوعیت‌هایی برای جلوگیری از استفاده داده‌ها با هدف نظارت یا هر هدف مغایر با انتظارات منطقی کاربران از حریم خصوصی وجود دارد.
مرجع : دیجیاتو