هک کامپیوتر مک با کابل جدید O.MG از فاصله ۹۰ متری
کد مطلب: 15677
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴
 
یک محقق امنیتی توانست با دست‌کاری کابل لایتنینگ آیفون، کنترل یک کامپیوتر مک را از راه دور در دست بگیرد.
هک کامپیوتر مک با کابل جدید O.MG از فاصله ۹۰ متری
 
 
Share/Save/Bookmark
یک محقق امنیتی توانست با دست‌کاری کابل لایتنینگ آیفون، کنترل کامپیوتر مک را از راه دور در دست بگیرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اوایل امسال یک پژوهشگر امنیتی به نام «مایک گرور» (Mike Grover) کابل O.MG را معرفی کرد. او مدعی شده‌بود به‌وسیله این کابل می‌توان کنترل گوشی‌های هوشمند را از راه دور  به دست گرفت. حالا او در همایش دفکان (Def Con) اطلاعات بیشتری را از قابلیت‌های این کابل در اختیار کاربران قرار داده‌است:

این کابل در ظاهر شبیه یک کابل معمولی است؛ حتی کامپیوتر هم نمی‌تواند دست‌کاری بودن آن را تشخیص بدهد. ولی هکر می‌تواند به کمک آن از راه دور کامپیوتر مک را کنترل کند.
این کابل شباهت بسیار زیادی با کابل اصلی دارد و هکر می‌تواند به‌راحتی آن را با کابل اصلی قربانی تعویض کرده یا به او هدیه دهد.

درون این کابل یک تراشه کوچک جاسازی شده که اجازه کنترل کردن آن را می‌دهد. زمانی که قربانی، کابل را به کامپیوتر مک متصل می کند، یک هات‌اسپات وای‌فای ساخته می‌شود و هکر می‌تواند از طریق آن کامپیوتر قربانی را کنترل کند. در صورت نیاز می‌توان بعد از عملیات هک، تراشه را از راه دور از بین برد تا هیچ ردی از اقدامات خرابکارانه باقی نماند.

هکرها می‌توانند به کمک این کابل تا فاصله ۹۰ متری کامپیوتر مک را هک کنند. می‌توان این مسافت را به کمک یک آنتن افزایش داد. گرور در مصاحبه‌ای توضیح داد که می‌توان کاری کرد تا کابل در نقش کلاینت شبکه اینترنت بیسیم ظاهر شود؛ در این صورت مانع مسافت از میان برداشته‌می‌شود.

گرور قصد دارد کابل O.MG را از طریق کمپانی Hak5 به فروش برساند. این کابل و ابزارهای مربوط به آن در حال حاضر برای مشتریان رویداد دفکان به قیمت ۲۰۰ دلار قابل خریداری است.
مرجع : دیجیاتو