وفاداری کاربران به رمزهای عبور ضعیف
کد مطلب: 15701
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹
 
طبق بررسی جدید گوگل، کاربران در همه دنیا به انتخاب رمزهای عبور ضعیف عادت کرده‌اند.
وفاداری کاربران به رمزهای عبور ضعیف
 
 
Share/Save/Bookmark
طبق بررسی جدید گوگل، کاربران در همه دنیا به انتخاب رمزهای عبور ضعیف عادت کرده‌اند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گوگل نتایج حاصل از مطالعه گسترده خود را در مورد عادات کاربران جهانی برای انتخاب گذرواژه، منتشر کرد و طی آن مشخص شد که چرا هکرها از حملات موسوم به «انتشار رمز عبور» در حساب‌های کاربری آنلاین استفاده می‌کنند.

بررسی‌ها نشان داد بسیاری از کاربران به رمز عبور همیشگی خود می‌چسبند و حتی زمانی که به آنها هشدار می‌دهد عبارت مذکور را تغییر دهند، باز هم چنین کاری را انجام نمی‌دهند.

تکنیک «انتشار رمز عبور» ازجمله روش‌های کارآمد برای هکرها محسوب می‌شود تا بتوانند رمزهای عبور انتخاب شده توسط کاربران را حدس بزنند و همچنین سیستم‌های امنیتی مخصوص قفل کردن حساب‌های کاربری پس از چند بار استفده از رمز ورود اشتباه را دور بزنند.

دولت آمریکا به تازگی هشدار داده‌است که گروهی از هکرها از روش مذکور برای استقرار بدافزارهای مخرب روی سیستم‌های مختلف استفاده کرده‌اند تا بتوانند به سرورهای شرکت فناوری Citrix دسترسی پیدا کنند و بیش از ۶ ترابایت اطلاعات را سرقت کنند.

این تکنیک جمع‌آوری تعداد زیادی از نام‌های کاربری را شامل می‌شود تا به کمک تعداد کمی از رمزهای عبور امکان ورود به حساب‌های کاربری فراهم شود.

بررسی‌های که مایکروسافت پیش از این انجام داده‌بود نشان داد بیشترین حملات سایبری از طریق رمزهای عبور ۱۲۳۴۵۶، ۰۰۰۰۰۰، ۱qaz۲wsx و a۱۲۳۴۵۶ صورت گرفته‌است.
مرجع : همکاران سیستم