شناسایی ۳۹ میلیون حمله اینترنتی با کم دژفا
کد مطلب: 15738
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
 
دژفا از شناسایی ۳۹ میلیون حمله اینترنتی و برخورد مشکوک و غیرمجاز در شبکه سایبری کشور خبر داد.
شناسایی ۳۹ میلیون حمله اینترنتی با کم دژفا
 
 
Share/Save/Bookmark
دژفا از شناسایی ۳۹ میلیون حمله اینترنتی و برخورد مشکوک و غیرمجاز در شبکه سایبری کشور خبر داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سپر امنیتی فضای سایبری کشور (دژفا) از شناسایی ۳۹ میلیون حمله اینترنتی و برخورد مشکوک و غیرمجاز در شبکه سایبری کشور خبر داد و اعلام کرد: ۱۰ میلیون حمله اینترنتی از مبداء ایران شناسایی شده‌است.

«سامانه دژفا» که  فعالیت رسمی خود را به‌عنوان سدنفوذ ناپذیر ایران در برابر حملات سایبری از اردیبهشت‌ماه امسال آغاز کرده‌است، عملکرد ۴ سامانه مرتبط با خود را منتشر کرد.

عملکرد سامانه‌های ذیل «سپر دژفا» مربوط به ارزیابی امنیتی سامانه‌ها، وب‌سایت‌ها و برنامک‌های تلفن همراه، شناسایی و رصد نقاط آسیب‌پذیر، پاسخگویی و خدمات مشاوره تلفنی، امداد و رسیدگی به مراکز آسیب‌دیده از رخدادهای هکری و نیز بررسی، پیشگیری و مقابله با حملات هدفمند در مقیاس ملی می‌شود.

در این راستا «سامانه تله‌افزار دژفا» از شناسایی ۱۹ میلیون حمله اینترنتی از مبدا ۲۴ کشور خبر داده‌است. همچنین ۱۰ میلیون حمله اینترنتی از مبدا ایران شناسایی شده‌است.

عملکرد «سامانه کاوشگر» نیز از تحلیل و بررسی سه‌هزار فایل مشکوک حکایت دارد و در این راستا ۱۴۰ اپلیکیشن نیز تحلیل و ارزیابی شده‌است. ۳۲۲ مورد اعلان و هشدار و ۲۵۵۰ مورد مکاتبه با مجموعه‌های در معرض آسیب از دیگر عملکردهای این سامانه است.

«سامانه دانا» نیز با پوشش سراسری فضای IP کشور ۲۰ هزار تجهیزات آسیب‌پذیر را شناسایی کرده‌است.

عملکرد «سامانه تشخیص و مقابله» نیز از شناسایی ۳۹ میلیون حمله اینترنتی و برخورد مشکوک و غیرمجاز حکایت دارد. در همین حال این سامانه ۱۸ هزار بدافزار را شناسایی کرده‌است. عملکرد این سامانه مربوط به شناسایی انواع بات‌ها و باج‌افزارها و نیز استخراج آی‌پی‌های آلوده است.

«دژفا» به‌عنوان سپر امن شبکه ملی اطلاعات در اردیبهشت‌ماه امسال توسط معاونت امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران راه‌اندازی شده‌است.
مرجع : خبرگزاری مهر