آسیب‌پذیری امنیتی در مرورگر گوگل
گوگل کروم را به‌روز کنید
کد مطلب: 15739
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹
 
باگ امنیتی جدید گوگل کروم امکان دسترسی هکرها به سیستم کامپیوتری کاربران را از راه دور فراهم می‌کند و کاربران باید فورا مرورگر خود را به‌روزرسانی کنند.
گوگل کروم را به‌روز کنید
 
 
Share/Save/Bookmark
باگ امنیتی جدید گوگل کروم امکان دسترسی هکرها به سیستم کامپیوتری کاربران را از راه دور فراهم می‌کند و کاربران باید فورا مرورگر خود را به‌روزرسانی کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، به‌ دنبال کشف باگ امنیتی جدیدی در مرورگر گوگل کروم، گوگل به کاربران خود توصیه می‌کند مرورگر خود را به‌سرعت به‌روزرسانی کنند و در غیر این‌ صورت، هکرها می‌توانند از راه دور به سیستم کامپیوتری آنها حمله کنند.

این آسیب‌پذیری دستگاه‌های ویندوز‌ و macOS و لینوکس را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد؛ ولی مشکلی برای گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل اندروید و iOS ایجاد نخواهدکرد. هکرها می‌توانند از راه دور کدهای کروم را تهدید کنند و به‌راحتی و از راه دور روی سیستم هک‌شده بدافزار نصب کنند و داده‌های حساس کاربران را بدزدند و از سد سیستم‌های امنیتی عبور کنند.

با توجه به اینکه سیستم‌های کامپیوتری وابسته به بخش دولتی و شرکت‌های تجاری بزرگ حاوی داده‌های حساس و مهمی هستند، بیش از سایر کاربران در معرض حمله‌ هکری هستند. درعین‌حال، کاربران عادی نیز باید درباره‌ به‌روزرسانی مرورگر خود و در امان‌ ماندن از حمله‌ هکری بیشتر دقت کنند.

مرورگر کروم به‌صورت خودکار به آخرین نسخه‌ به‌روزرسانی می‌شود؛ اما درصورتی‌که از به‌روزرسانی نسخه‌ مرورگر خود مطمئن نیستید در منو اصلی به قسمت Help بروید و About Chrome را باز کنید. کاربرانی که از نسخه‌های مرورگر قبل از نسخه‌ ۷۶.۰.۳۸۰۹.۱۳۲ استفاده می‌کنند در معرض حمله‌ هکری قرار دارند.

تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر استفاده‌ هکرها از آسیب‌پذیری جدید گوگل کروم گزارش نشده‌است؛ اما اگر کاربران از نسخه‌ به‌روزرسانی‌نشده‌ مرورگر استفاده کنند، ممکن است هکرها بتوانند ازطریق مرورگر کدهای مرتبط را اجرا کنند. درنهایت، هکرها می‌توانند داده‌های حساس کاربران را ببینند، داده‌ها را حذف کنند یا تغییر دهند، نرم‌افزار جدید نصب یا حتی حساب کاربری جدیدی با اجازه‌ ادمین ایجاد کنند.

مرکز امنیت اینترنتی گوگل به کاربران توصیه کرده‌است برای جلوگیری از آسیب‌پذیری، مرورگر گوگل کروم را به‌سرعت به‌روزرسانی کنند.
مرجع : سایبربان