سامسونگ از جهان در سال ۲۰۶۹ می‌گوید
کد مطلب: 15744
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۲
 
شرکت سامسونگ گزارشی در مورد جهان آینده و امکانات و خدماتی که در آن در دسترس خواهد‌بود، تهیه کرد که نشان می‌دهد دنیا در سال ۲۰۶۹ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت.
سامسونگ از جهان در سال ۲۰۶۹ می‌گوید
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت سامسونگ گزارشی در مورد جهان آینده و امکانات و خدماتی که در آن در دسترس خواهد‌بود، تهیه کرد که نشان می‌دهد دنیا در سال ۲۰۶۹ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گزارش سامسونگ درباره تصویر دنیا در سال 2069 با همکاری 6 متخصص دانشگاهی برجسته در انگلیس تهیه شده و  فناوری‌های جدیدی که تا چهار دهه دیگر به‌صورت روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند در آن پیش‌بینی شده‌است.

تلاش برای پیش‌بینی آینده دنیا کار تازه‌ای نیست و البته معمولاً همه این پیش‌بینی‌ها صحیح نیستند، اما این کار معمولاً جلوه‌ای از واقعیت را منعکس می‌کند.

بر اساس گزارش مذکور، مردم جهان تا چهار دهه دیگر در محیط‌های شهری با تراکم بالا و به‌صورت بسیار فشرده زندگی می‌کنند که مملو از آسمان خراش‌های بزرگ و مستقل و دارای امکانات کامل به منظور خود اتکایی در زمینه تهیه غذا هستند و در آنها مجتمع‌های بزرگ زیرزمینی پیش‌بینی شده‌است. همچنین پیش‌بینی شده انسان تأسیسات زیردریایی خاصی برای سکونت ایجاد می‌کند.

مسافرت با خودروهای خودران کوچک عادی شده و برای سفر از انگلیس به کشورهای اسکاندیناوی از بزرگراه‌های آبی استفاده‌می‌شود. تاکسی‌های هوایی خودران، هایپرلوپ‌ها و هواپیماهای مافوق سریع دیگر ابزار مسافرت خواهندبود.

همچنین به علت تخریب گسترده محیط زیست، بخش عمده غذای بشر در نواحی نزدیک به محل سکونت انسان‌ها تولید و پرورش داده‌می‌شوند و حتی ممکن است این کار در خود منازل انجام‌شود.

چاپگرهای سه‌بعدی تولید بسیاری از لوازم موردنیاز را به‌صورت محلی ممکن می‌کنند. هوش مصنوعی بر بسیاری از مشاغل مسلط شده و ارتباطات کاری از طریق هولوگراف‌ها و سیستم‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی انجام می‌شوند.

نتیجه این تحولات کاهش تحرک انسان‌هاست، اما حسگرهای زیستی در طول روز وظیفه کنترل شرایط حیاتی انسان‌ها را برعهده گرفته و از این طریق وضعیت سلامت افراد کنترل می‌شود. پزشکان هم می‌توانند از راه دور افراد را کنترل کرده و برای آنها نسخه تجویز کنند.

کاشت تراشه در مغز به‌منظور تعامل مستقیم با اشیا و دیگر افراد و درک سریع نظرات و ایده‌ها تحول دیگری است که تا سال ۲۰۶۹ عملی می‌شود.

تا آن زمان حشرات به علت کمبود گوشت به یکی از منابع تأمین پروتئین بدن انسان مبدل می‌شوند و خیلی از انسان‌ها برای تغذیه در طول روز از مایعاتی استفاده‌می‌کنند که به‌طور کامل از ترکیبات شیمیایی نوین تولید شده‌اند.
مرجع : خبرگزاری مهر