سمت‌وسوی اولویت‌های جهانی بودجه IT در 2020
افزایش سرمایه‌گذاری در امنیت و خدمات ابری
کد مطلب: 15751
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۹
 
بخش عمده بودجه فناوری اطلاعات در سال ۲۰۲۰ در بخش‌هایی همچون امنیت و خدمات ابری هزینه خواهد شد.
افزایش سرمایه‌گذاری در امنیت و خدمات ابری
 
 
Share/Save/Bookmark
بخش عمده بودجه فناوری اطلاعات در سال ۲۰۲۰ در بخش‌هایی همچون امنیت و خدمات ابری هزینه خواهد شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بررسی‌های موسسه «تک ریپابلیک» نشان می‌دهد مقوله امنیت توسط ۵۱ درصد از پاسخ‌دهندگان مورد توجه قرار گرفته و خدمات کلود با ۴۵ درصد در رتبه دوم است. بعد از این دو مقوله، خرید سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای جدید داخلی، دیجیتالی کردن فرایندها، آموزش کارکنان، استفاده از فناوری‌های سیار، توسعه اپلیکیشن‌های جدید اولویت‌های بودجه‌ای دیگر سال ۲۰۲۰ را در حوزه فناوری اطلاعات به خود اختصاص می‌دهد. در مقایسه با سال ۲۰۱۹، توجه به امنیت در بودجه سال ۲۰۲۰ کاهش می‌یابد و این رقم از ۶۳ درصد به ۵۱ درصد رسیده است. در مقابل اقبال به صرف بودجه در حوزه کلود از ۴۸ به ۴۵ درصد کاهش یافته، ولی رتبه آن از اولویت سوم به اولویت دوم رسیده است.

در سال ۲۰۱۹ دومین اولویت بودجه‌ای خرید سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای جدید داخلی بود که در بودجه سال ۲۰۲۰ یک رتبه تنزل کرده است. براساس پیش‌بینی‌های این تحقیق، سرمایه‌گذاری در حوزه آی‌تی در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش خواهدیافت.

در سال ۲۰۱۹، ۵۵ درصد صاحبان مشاغل از بودجه‌ای برابر با ۵۰۰ هزار دلار یا کمتر در حوزه فناوری اطلاعات برخوردار بودند و ۸ درصد نیز دارای بودجه‌هایی از ۲۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار بودند؛ اما این ارقام در بودجه سال ۲۰۲۰ به ترتیب برابر با ۵۱ و ۲۶ درصد خواهدبود که نشان می‌دهد توجه به فناوری اطلاعات در سال آینده بیشتر می‌شود. همچنین به‌طور متوسط بودجه‌ای آی‌تی ۱۰ درصد از کل بودجه شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری را به خود اختصاص خواهد داد.
مرجع : خبرگزاری مهر