پیش‌بینی جرایم با کمک داده‌های اینترنتی
کد مطلب: 15769
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹
 
گروهی از پژوهشگران نرم‌افزاری را توسعه داده‌اند که با استفاده از داده‌های اینترنت به پیش‌بینی جرایم می‌پردازد.
پیش‌بینی جرایم با کمک داده‌های اینترنتی
 
 
Share/Save/Bookmark
گروهی از پژوهشگران نرم‌افزاری را توسعه داده‌اند که با استفاده از داده‌های اینترنت به پیش‌بینی جرایم می‌پردازد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، تعدادی از دانشجویان علوم رایانه دانشگاه ایالتی لوئیزیانا به تازگی شرکتی به نام کرایمر (Crimer) را تأسیس کرده‌اند. هدف این افراد توسعه نرم‌افزاری برای پیش‌بینی جرایم است.

الکساندر آدامز (Alexander "Lex" Adams)، مؤسس و مدیر اجرایی کرایمر گفت: ما داده‌های جرم را از اینترنت جمع‌آوری کرده و برای ساختن نقشه‌ای به‌منظور پیش‌بینی جرایم در سطح آمریکا از آن استفاده می‌کنیم.

آدامز ادامه داد: در نرم‌افزار مذکور انواع الگوریتم‌های یادگیری ماشینی مسئولیت استخراج، تبدیل، بارگذاری و پیش‌بینی گزارش‌های جرم را برعهده دارند. ما داده‌های جرایم خود را با انواع دیگر از اطلاعات مانند آب‌وهوا، زمین، جمعیت ترکیب می‌کنیم.

کرایمر هم‌اکنون منابع خود را به اداره پلیس پریس لافایت لوئیزیانا ارائه می‌دهد. این کار به کاهش هزینه‌های مرتبط با اضافه‌کاری، کاهش زمان بیکاری نیروهای گشت و افزایش بازدارندگی از طریق حضور پلیس می‌انجامد. همچنین این شرکت با دپارتمان پلیس پریش باتن روژ شرقی و دفتر دادستانی این منطقه همکاری می‌کند تا از طریق رسانه‌های اجتماعی به مبارزه با مواد مخدر بپردازند.

مؤسس کرایمر افزود: ما از توییتر استفاده می‌کنیم تا متوجه شویم که چه افرادی و از کجا از طریق توییتر درخواست مواد مخدر می‌کنند. سپس آنها را با نمونه‌هایی که اوردوز کردند مرتبط می‌کنند. این مسئله به ما کمک می‌کند تا جوامع آسیب‌دیده را شناسایی کرده و به آنها برای بهبود شرایط کمک کنیم.

پژوهشگران امیدوارند نرم‌افزار پیش‌بینی آنها در آینده بتواند علاوه‌بر جرایم در زمینه‌های دیگر نیز به‌کار گرفته‌شود.
مرجع : سایبربان